Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBędą rozmawiać o międzynarodowym biznesie

Będą rozmawiać o międzynarodowym biznesie

 forum gospodarcze graf

 

11 października odbędzie się Forum Współpracy Gospodarczej, do udziału w którym prezydent Mariola Czechowska zaprosiła przedstawicieli naszych miast partnerskich w Ukrainie oraz lokalnych przedsiębiorców. Spotkanie to odpowiedź miasta na potrzeby naszych wschodnich sąsiadów.

Forum ma być okazją, by wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty biznesowe. Podczas spotkania omówione zostaną także kwestie współpracy międzynarodowej, wyzwań, jakie stawia lokowanie firm na rynku zagranicznym, czy możliwości kształcenia i rozwoju kompetencji pracowników.

Pomysł na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia zrodził się podczas jednej z telekonferencji, jakie prezydent Mariola Czechowska prowadziła z władzami Nowogrodu Wołyńskiego. Nasi partnerzy podkreślali bowiem, jak ważną rolę w odbudowie ich kraju odegra prężnie działająca gospodarka. – Po zakończeniu wojny, które mamy nadzieję nastąpi szybko, kluczowy dla odbudowy i rozwoju naszego miasta będzie lokalny biznes. Dlatego tak ważne dla nas jest, aby nasi przedsiębiorcy mogli nawiązać kontakty z tutejszymi inwestorami – mówił podczas ostatniej telekonferencji mer Nowogrodu Mikoła Borowiec.

– Liczymy na dobrą i szeroką współpracę gospodarczą z naszymi partnerami. Tym bardziej teraz, kiedy Ukraina stoi u progu członkostwa w Unii Europejskiej i to właśnie od nas chcą się uczyć dobrych praktyk i umiejętności pozyskiwania unijnych funduszy – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Forum Współpracy Gospodarczej odbędzie się we wtorek, 11 października, w MCK PGE Gigantach Mocy. Udział w nim wezmą goście z Nowogrodu Wołyńskiego i Jużnoukraińska – oprócz władz miast do Bełchatowa przyjadą również przedstawiciele branż: budowlanej, gospodarki odpadami, utrzymania dróg, budownictwa mieszkalnego, sportu, turystyki, przemysłu lekkiego i handlu. Ponadto swoją obecność na Forum zadeklarowali m.in. firmy z bełchatowskiej strefy przemysłowej, lokalne przedsiębiorstwa działające na rynku międzynarodowym, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie.

 

AP/ADA

 

forum gospodarcze www