Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSport"Pompowali" na bełchatowskim pumptracku

„Pompowali” na bełchatowskim pumptracku

Na linii startu stanęło blisko 80 zawodników - amatorów i zawodowcówNa linii startu stanęło blisko 80 zawodników – amatorów i zawodowców

 

Blisko setka miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze sprawdziła swoje umiejętności na bełchatowskim pumptracku. W sobotę, 13 sierpnia, na miejskim torze przy ul. Turkusowej odbyła się bowiem kolejna runda największego w Polsce cyklu zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”.

Rowerowy zawrót głowy pełen rywalizacji, efektownych trików oraz sportowych emocji – tak w skrócie można podsumować sobotnie zawody na bełchatowskim pumptracku. 13 sierpnia na miejskim obiekcie na os. Bonków rozegrana została siódma z kolei odsłona rowerowych zawodów tegorocznej edycji „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. – Jest to bardzo widowiskowy sport, który przyciąga wielu kibiców ekstremalnej jazdy na rowerze. W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody w naszym mieście. Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy postanowiliśmy ponownie zaprosić zawodników do Bełchatowa. I to była doskonała decyzja. Zawodnicy pokazują niesamowite umiejętności i triki rowerowe, co gwarantuje ogromne sportowe emocje. Wszystko dzieje się bardzo szybko i bardzo blisko kibiców, którzy mogą doskonale poczuć klimat rywalizacji – podkreśla dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, Paweł Woźniak.

Udział w zawodach wzięło blisko 80 zawodników kolarstwa grawitacyjnego z całej Polski. Spośród nich około 30-stu to bełchatowianie.

 

– To pokazuje, że dla mieszkańców naszego miasta sport jest niezwykle ważny. Z roku na rok zainteresowanie akurat tą dyscypliną w Bełchatowie rośnie. Przypomnę, że rok temu w rywalizacji uczestniczyło około piętnastu bełchatowian. To naprawdę cieszy, że nasz miejski pumptrack na co dzień przyciąga pasjonatów deskorolek, hulajnóg i rowerów, a dodatkowo możemy być gospodarzem tak dużej ogólnopolskiej sportowej imprezy, jaką bez wątpienia jest cykl „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. To kolejny dowód na to, że Bełchatów sportem stoi – podkreślał w trakcie zawodów wiceprezydent Łukasz Politański.

Na miejskim pumptracku do rywalizacji stanęli nie tylko doświadczeni zawodnicy, ale także amatorzy – dzieci i początkujący rowerzyści. Dla najmłodszych była to doskonała okazja do uczenia się od najlepszych, ale również wspaniała zabawa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali pamiątkowe medale, które wręczyli im wiceprezydent Łukasz Politański oraz dyrektor MCS Paweł Woźniak.

Wyniki „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” Bełchatów 2022

Kategoria: Kids
1. Kajetan Rogowiec
2. Ryszard Mikuła
3. Leon Dzieja

Kategoria: Junior
1. Sebastian Witczak
2. Krzysztof Kotyrba
3. Szymon Przeczek

Kategoria: Amator
1. Seweryn Bogdan
2. Mikołaj Pyszny
3. Wiktor Przybyła

Kategoria: Kobiety
1. Olga Biegun
2. Helena Sawicka

Kategoria: PRO
1. Piotr Roszkowski
2. Bartosz Giemza
3. Artur Więcławek

 

Pełne wyniki bełchatowskich zawodów znaleźć można na stronie pompuje.pl. W każdej rundzie zawodnicy walczą o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Zwycięzcy kategorii Kobiet oraz PRO wywalczą prawo wyjazdu na rundę eliminacyjną Mistrzostw Świata UCI, która odbędzie się 17 września w czeskich Tošovicach.

 

Zobacz fotogalerię: „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” Bełchatów 2022

Wszystkim zawodnikom, którzy w minioną sobotę na miejskim pumptracku dostarczyli nam niezapomnianych sportowych emocji gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

 

AP

 

Medale najlepszym wręczyli wiceprezydent Łukasz Politański oraz dyrektor MCS Paweł WoźniakMedale najlepszym wręczyli wiceprezydent Łukasz Politański oraz dyrektor MCS Paweł Woźniak