Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowyUdział w Powszechnym Spisie Rolnym jest obowiązkowy

 

30 listopada to ostatni dzień Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przypominamy, że udział w nim jest obowiązkowy. Do godziny 24:00 rolnicy mogą jeszcze spisać się przez internet lub telefon, ale może także do nich zadzwonić rachmistrz.

Ważna zmiana dotycząca samospisu

 

Ważna zmiana dla osób, które chcą się spisać samodzielnie w PSR. Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe.

Akcja "Upominek dla gmin" trwa do końca PSR2020, czyli do 30 listopadaAkcja "Upominek dla gmin" trwa do końca PSR2020, czyli do 30 listopada

 

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie prezesa GUS! Każdy, kto dokona samospisu między 13 a 30 listopada 2020 roku, może liczyć na upominek. 

Każdy rolnik ma obowiązek wzięcia udziału w Powszechnym Spisie RolnymKażdy rolnik ma obowiązek wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Rolnym

 

Spis rolny, który prowadzony będzie do 30 listopada, ma głównie formę samospisu internetowego. Dane od rolników mogą być również zbierane w formie wywiadu bezpośredniego.

Powszechny Spis Rolny prowadzony będzie do końca listopada 2020 rokuPowszechny Spis Rolny prowadzony będzie do końca listopada 2020 roku

 

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami.

Ze stanowiska do samospisu w bełchatowskim magistracie rolnicy mogą skorzystać do 30 listopada 2020 rokuZe stanowiska do samospisu w bełchatowskim magistracie rolnicy mogą skorzystać do 30 listopada 2020 roku

 

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, dyrektor Centralnego Biura Spisowego podjął decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych. Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

graf2

 

Wraz z rokiem szkolnym rozpoczął się Powszechny Spis Rolny – badanie realizowane co 10 lat we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Spis Rolny to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa, a jego wyniki są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie opisać polskie rolnictwo i polską wieś. Kondycja polskiego rolnictwa i perspektywy jego rozwoju są ważne dla każdego z nas, nawet jeśli nie jesteśmy rolnikami i nie bierzemy udziału w spisie.

Urząd Statystyczny w Łodzi, odpowiedzialny za realizację Powszechnego Spisu Rolnego 2020 na terenie województwa łódzkiego, serdecznie zaprasza wszystkie placówki wychowania przedszkolnego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Życie i praca na wsi”. Konkurs ten ma na celu rozwój umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci oraz promocję Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Uczestnikiem konkursu może być każda placówka wychowania przedszkolnego z terenu województwa łódzkiego, a zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez dzieci prac plastycznych prezentujących pracę i życie na wsi. Nagrodzone zostaną placówki, które w największym stopniu rozpowszechnią realizację zadania wśród wychowanków.

KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLI „ŻYCIE I PRACA NA WSI”

Termin nadsyłania prac do 30.10.2020 r.

Cel konkursu - Rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, jak również promocja Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Do wygrania

1 miejsce – Trójwymiarowa makieta domek lub ciuchcia

2 miejsce – Zestaw klocków piankowych

3 miejsce – Zestaw labiryntów magnetycznych

4 miejsce – Zestaw 7 różnych przewlekanek-nawlekanek

miejsca 5 – 10 – otrzymają zestaw gadżetów promujących Powszechny Spis Rolny 2020

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 16 listopada 2020 r. na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Urzędu Statystycznego w Łodzi

Regulamin dostępny na stronie: https://lodz.stat.gov.pl/rolnykonkursprzedszkoli

Załączniki:
Download this file (202008_regulamin_konkurs_przedszkola.pdf)Regulamin konkursu[ ]95 kB

 Wejdź na stronę aplikacji:

 

form1

 

Następnie zaznacz czy prowadzisz gospodarstwo indywidualne (osoba fizyczna) czy firmę lub organizację (osoba  prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej).

grafika1

 

Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.

Powszechny Spis Rolny będzie prowadzany metodami:

Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)

Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.

  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostepnienia miejsca do samospisu dla rolników. Zwracamy również uwagę, że niektóre urzędy – w związku ze stanem epidemicznym w kraju – mogą mieć zmienione godziny pracy lub ograniczone kontakty bezpośrednie z interesantami.

Przed wizytą proponujemy skontaktować się z najbliższym urzędem gminy/urzędem statystycznym w celu umówienia wizyty. W urzędzie gminy/urzędzie statystycznym można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Weź udział w konkursie "Co wiem o PSR"Organizatorem konkursu "Co wiem o PSR" jest Urząd Statystyczny w Łodzi

 

Głośniki bluetooth, słuchawki bezprzewodowe, dyski zewnętrzne – to tylko niektóre z nagród, jakie co tydzień można wygrać w facebookowym konkursie Urzędu Statystycznego w Łodzi. Zabawa związaną jest z trwającym do końca listopada Powszechnym Spisem Rolnym. Udział wziąć może użytkownik FB mieszkający w województwie łódzkim.

 Ze stanowiska do samospisu rolnicy mogą skorzystać od 1 września do 30 listopada 2020 rokuZe stanowiska do samospisu rolnicy mogą skorzystać od 1 września do 30 listopada 2020 roku

 

Od 1 września w Urzędzie Miasta wydzielone zostanie bezpłatne stanowisko komputerowe do samospisu w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Skorzystać z niego mogą rolnicy, którzy prowadzą swoją działalność na terenie miasta i nie mają warunków technicznych do samospisu. By móc skorzystać ze stanowiska, należy się wcześniej umówić telefonicznie pod numerem 44 733 51 95.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl