Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaPremiera "Szklanej menażerii" w MCK

Premiera „Szklanej menażerii” w MCK

 „Szklana Menażeria”  to jedna z najwybitniejszych sztuk Tennessee Williamsa„Szklana Menażeria” to jedna z najwybitniejszych sztuk Tennessee Williamsa

 

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi zapraszają na premierowy pokaz spektaklu pt. „Szklana Menażeria”, który odbędzie się 8 stycznia o godzinie 19:00 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

„Szklana Menażeria” w nowym przekładzie Jacka Poniedziałka to jedna z najwybitniejszych sztuk Tennessee Williamsa, która przyniosła autorowi światowy rozgłos. Tekst dramatu jest aktualnym komentarzem do życia współczesnych rodzin i trudnych wewnętrznych relacji, przy podszytych czułością złożoności każdego z bohaterów.

W świecie ograniczonym do ciasnego mieszkania i dusznej atmosfery rodzinnych niesnasek, przestrzeń domowego ogniska przestaje być wypełniona ciepłem i spokojem. Pełna wewnętrznych przeciwności i zapatrzona w przeszłość matka Amanda mieszka razem z wysoko wrażliwą i introwertyczną córką Laurą oraz poetycko uduchowionym synem Tomem pracującym w hurtowni. Przytłoczony wizją konieczności zajęcia się starzejącą matką Tom powoli dojrzewa do buntu i chęci ucieczki z domowego gniazda. Chęć zeswatania Laury z Jimem, kolegą Toma z magazynu, zaogni tylko atmosferę i będzie kolejnym krokiem do podjęcia nieodwracalnych życiowo decyzji dla całej rodziny.

 

Psychologiczny realizm miesza się tu z poetycką metaforą, ukazane bez upiększeń, prozaiczne elementy codzienności potęgują głębię symbolu, a nieszczęśliwie splecione losy bohaterów układają się w poruszający dramat.

 

Spektakl powstały w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium. Jego pokaz spektaklu odbędzie się w ramach programu Wojewódzkie Jaracza Wędrówki. Bilety w cenie: 55 zł do nabycia poprzez system sprzedaży online Miejskiego Centrum Kultury TUTAJ bądź stacjonarnie, w kasach MCK.

 

mat. MCK

 

Plakat promujący premierę spektaklu Plakat promujący premierę spektaklu „Szklana menażeria”