Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Prezydent Miasta Bełchatowa

 

Mariola Czechowska 

 

Bełchatowianka, absolwentka tutejszej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego. Ukończyła wyższe studia magisterskie z zakresu matematyki na wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym Uniwersytetu Łódzkiego, studia podyplomowe Technologie Informacyjne PŁ oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą i przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

Przez 15 lat pracowała jako nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Obok codziennej pracy nauczyciela i wychowawcy przez kilka lat była opiekunem Samorządu Szkolnego i Rzecznikiem Praw Ucznia. W swojej pracy wspierała wszelkie inicjatywy społeczne realizowane przez uczniów i nauczycieli.

 

Do momentu objęcia urzędu Prezydenta Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska była dyrektorem Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Bełchatowie. Zespół obsługuje pod względem administracyjnym, ekonomicznym i gospodarczym 11 gminnych placówek oświatowych oraz pełni funkcję Wydziału Oświaty.

 

Mariola Czechowska pełni funkcję Prezydenta Miasta Bełchatowa drugą kadencję. 4 listopada 2018 roku wygrała wybory, zdobywając w drugiej turze 9 tys. 855 glosów (51,8 proc.). Zaprzysiężenie prezydent odbyło się 19 listopada 2018 roku.

 

 

Urząd Miasta Bełchatowa
ul. Kościuszki 1
97-400 Bełchatów

Sekretariat: 
tel. 44-733 51 37, fax 44-733 51 40

 

Kancelaria Prezydenta