Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPodziękowania za lata pracy dla Pana Konrada Piechockiego

Podziękowania za lata pracy dla Pana Konrada Piechockiego

Konradowi Piechockiemu podziękowała prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Dariuszem MatyśkiewiczemKonradowi Piechockiemu podziękowała prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Dariuszem Matyśkiewiczem

Po ponad dwudziestu latach Prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki rozstaje się z Klubem. 16 marca przestaje on pełnić rolę prezesa tego jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich. Za lata pracy na rzecz bełchatowskiej siatkówki prezesowi Konradowi Piechockiemu władze miasta składają serdeczne podziękowania.

 

Z bełchatowskim klubem Konrad Piechocki był związany od 1999 roku, wtedy rozpoczął pracę w Skrze jako manager. W 2004 roku objął stanowisko wiceprezesa klubu, a trzy lata później – prezesa. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez blisko 16 lat.

W tym czasie PGE Skra Bełchatów przeżywała swoją złotą erę a klub świętował największe sukcesy. Dziewięć mistrzostw Polski, dwa srebrne i trzy brązowe medale MP, siedem Pucharów Polski i cztery Superpuchary kraju. Do tego doszły wspaniałe wyniki na europejskich i światowych arenach. W Lidze Mistrzów Skra wywalczyła jeden srebrny i trzy brązowe medale, ponadto dwukrotnie była klubowym wicemistrzem świata, a raz w tych rozgrywkach wywalczyła brązowy krążek. Takimi wynikami nie może pochwalić się żadna siatkarska drużyna w naszym kraju.

Przez lata Konrad Piechocki łączył pracę w bełchatowskim klubie z dodatkowymi zajęciami, m.in. w Wydziale Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej czy Komisji Rewizyjnej ŁZPS. Od września 2020 roku jest prezesem Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. W 2009 roku Konrad Piechocki otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Bełchatowa, za szczególny wkład w promocję miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

AP