Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPrzed nami ostatnie wydarzenia Dni Papieskich

Przed nami ostatnie wydarzenia Dni Papieskich

Na najbliższą sobotę zaplanowane są ostatnie już wydarzenia w ramach tegorocznych Bełchatowskich Dni Papieskich Na najbliższą sobotę zaplanowane są ostatnie już wydarzenia w ramach tegorocznych Bełchatowskich Dni Papieskich

 

Koncert, złożenie kwiatów i nabożeństwo na zakończenie Bełchatowskich Dni Papieskich. Wydarzenie te zaplanowane są na najbliższą sobotę, 22 października.

 

Wspomniana data wybrana została przez kościół na dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Nie jest ona przypadkowa, właśnie 22 października 1978 roku odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu papieża Polaka. Stąd też właśnie na ten dzień zaplanowane są główne, a zarazem ostatnie już, wydarzenia związane z tegorocznymi Bełchatowskimi Dniami Papieskimi. Rozpoczną się o one o godz. 17:45. Najpierw bełchatowianie spotkają się przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie delegacje złożą kwiaty. Kwadrans później, o godz. 18:00 w parafii pw. Narodzenia NMP (ul. Kościuszki 2) odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców. Do udziału w tych obchodach organizatorzy – prezydent Mariola Czechowska wraz z bełchatowskimi parafiami – zapraszają też poczty sztandarowe szkół, związków, instytucji.

 

Zaraz po nabożeństwie, w parafii farnej, będzie można wysłuchać montażu słowno-muzycznego poświęconego pamięci św. Jana Pawła II. W repertuarze znajdą się m.in. utwory Piotra Rubika, Golec uOrkiestra, Justyny Steczkowskiej i Macieja Miecznikowskiego. Nie zabraknie też utworów religijnych. Piosenki, które zagrają i zaśpiewają byli członkowie zespołu PJW działającego niegdyś przy parafii Miłosierdzia Bożego na Binkowie, będą przeplatane cytatami autorstwa papieża Polaka, a także historiami z nim związanymi.

 

ADA

 

Plakat z harmonogramem Bełchatowskich Dni Papieskich