Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPrzedsiębiorco, zapisz się na darmowe szkolenie

Przedsiębiorco, zapisz się na darmowe szkolenie

Pracownicy ZUS w bełchatowskim magistracie pomagali przedsiębiorcom założyć profil na portalu PUEPracownicy ZUS w bełchatowskim magistracie pomagali przedsiębiorcom założyć profil na portalu PUE

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi zaprasza płatników ZUS do skorzystania z bezpłatnego szkolenia online. Warsztaty „PUE funkcje dla Przedsiębiorców” odbędą się w najbliższy czwartek, 24 listopada. By wziąć w nich udział, należy się jednak wcześniej zapisać.

Od nowego roku wszyscy płatnicy składek muszą posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Platforma ta to narzędzie ułatwiające dostęp d usług świadczonych przez ZUS. Jednym z jej najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu przedsiębiorcy załatwią większość spraw przez internet.

We wtorek, 22 listopada, właściciele firm z terenu Bełchatowa mieli okazję spotkania się z pracownikami ZUS, którzy przez kilka godzin w bełchatowskim magistracie pomagali założyć profil na portalu ZUS-owskim.

Z myślą o przedsiębiorcach, którzy nie zdążyli skorzystać z takiej możliwości, ZUS organizuje bezpłatne szkolenie onlilne. W trakcie warsztatów omówionych zostanie wiele tematów związanych z Platformą Usług Elektronicznych, a konkretnie:

  • PUE ZUS i ePUAP definicje, różnice;
  • jak założyć konto na PUE ZUS;
  • korespondencja z ZUS;
  • panel Płatnika;
  • tworzenie potwierdzeń danych – samoobsługa;
  • nieobecność ubezpieczonego – zaświadczenia e-ZLA;
  • aplikacja ePłatnik.

 

Szkolenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 listopada, na platformie webex. Poczatek o godz. 10:00. Aby wziąć w nim udział, należy się wcześniej zapisać. W tym celu wystarczy wysłać maila na adres marta.markun@zus.pl. Link do szkolenia zostanie przesłany w wiadomości zwrotnej.

 

AP

 

Plakat dot. szkolenia onlinePlakat dot. szkolenia online