Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPrzedszkola czekają na dzieci

Przedszkola czekają na dzieci

3 marca rusza nabór do miejskich przedszkoli. Aby zapisać swoje dziecko, które do tej pory nie korzystało z opieki przedszkolnej, rodzice mają czas do końca marca.

 

Co zrobić, aby zapisać dziecko do jednego z miejskich przedszkoli? Zasady tegorocznej rekrutacji nieco się różnią od poprzednich. Zmiany są wynikiem nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Dzieci, które korzystają już z opieki przedszkolnej, w przyszłym roku szkolnym mogą kontynuować naukę w tej samej placówce. Wystarczy, że rodzice złożyli odpowiednią deklarację. Termin ich składania minął 20 lutego. Z kolei maluchy, które do tej pory nie uczęszczały do przedszkola, muszą wziąć udział w rekrutacji. Nabór rozpocznie się 1 marca i potrwa do końca miesiąca. W tym czasie rodzice muszą pobrać i złożyć, w wybranym przez siebie przedszkolu, odpowiedni wniosek. Później rozpatrzy je komisja rekrutacyjna, która będzie obradować w dwóch pierwszych tygodniach kwietnia. Wnioski zostaną ocenione i zweryfikowane pod względem kryteriów głównych, jakie podaje ustawa oraz kryteria dodatkowe ustalone przez dyrekcje poszczególnych placówek. Wyniki naboru poznamy 15 kwietnia. Warto podkreślić, że w pierwsza rekrutacja dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie Bełchatowa. Maluchy spoza naszego miasta mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, która przewidziana jest na sierpień.

 

Na najmłodszych bełchatowian czeka dziewięć miejskich placówek. Prezydent Bełchatowa zdecydował, że w przyszłym roku szkolnym ma w nich funkcjonować blisko pięćdziesiąt oddziałów. Miejsce w bełchatowskich przedszkolach znajdzie więc kilkaset dzieciaków.

 

>>> Sprawdź harmonogram „Dni otwartych” w miejskich przedszkolach

 

 

Zamieścił: TK

Autor: AD-A

a.duda@um.belchatow.pl