Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaPrzedszkolaki z ekologią za pan brat

Przedszkolaki z ekologią za pan brat

 Zajęcia o tematyce ekologicznej zorganizowała dla przedszkolaków Straż Miejska Zajęcia o tematyce ekologicznej zorganizowała dla przedszkolaków Straż Miejska

 

Gry, zabawy i quizy, a do tego nauka segregacji odpadów i sadzenie drzewek. Tak wyglądały zajęcia ekologiczne, jakie dla bełchatowskich przedszkolaków zorganizowała Straż Miejska.

  

Od trzech lat Straż Miejska prowadzi zajęcia ekologiczne dla najmłodszych bełchatowian. Do tej pory miały one charakter stacjonarny, tzn. strażnicy odwiedzali dzieci w przedszkolach. W tym roku po raz pierwszy lekcje dbania o środowisko przeniosły się do miejskich parków i skwerów o na os. Dolnośląskim, Budowlanych, Binkowie i Przytorzu. – Ekologii trzeba uczyc już od najmłodszych lat. Chcemy, by dzieci nabrały wrażliwości ekologicznej i nauczyły się troszczyć o środowisko. Dlatego też regularnie spotykamy się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych i rozmawiamy na różne tematy związane z przyrodą. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzi bełchatowianie zrozumieją, że stan naszego środowiska bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie – mówi Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej.

 

W terenowych zajęciach „Dbamy o nasze środowisko” udział wzięły przedszkolaki z Dziewiątki, Szóstki, Dwójki i Jedynki. Były gry i zabawy plenerowe, pokazy mody, ale nie tylko. Strażnicy rozmawiali także z dziećmi o tym, czym jest przyroda, dlaczego czysta woda i powietrze są dla nas tak ważne, oraz o tym, co nam szkodzi i degraduje środowisko. Najmłodsi bełchatowianie dowiedzieli się ponadto czym jest recykling i jak prawidłowo segregować odpady. Ważną częścią zajęć było także wspólne sadzenie drzewek.

 

AP

 

Na przedszkolaków czekały quizy, gry i zabawy o tematyce ekologicznej Na przedszkolaków czekały quizy, gry i zabawy o tematyce ekologicznej