Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPrzetarg na prąd dla miasta unieważniony

Przetarg na prąd dla miasta unieważniony

 Miasto zamierza ogłosić kolejne postępowanie przetargoweMiasto zamierza ogłosić kolejne postępowanie przetargowe

 

Ani jedna firma nie odpowiedziała na przetarg ogłoszony przez miasto na dostawę energii elektrycznej na 2023 rok. Stąd też magistrat zmuszony był unieważnić postępowanie.

Przetarg ogłoszony został w połowie września. Przedmiotem zamówienia był zakup energii elektrycznej dla miasta, a także podległych mu jednostek, m.in. spółek, placówek kulturalnych i oświatowych. W miniony piątek, 21 października magistrat unieważnił postępowanie. Powodem był brak ofert.

– Nie wpłynęła ani jedna propozycja, żadna z firm obrotu energią nie złożyła swojej propozycji dotyczącej dostawy energii na 2023 rok, co oznacza unieważnienie postępowania – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Sytuacja na rynku jest trudna. Wiele samorządów, tak jak my, nie rozstrzygnęło swoich przetargów przez wzgląd właśnie na brak chętnych do dostarczania prądu. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami. Jednym z nich jest ponowne ogłoszenie postępowania przetargowego i właśnie je przygotowujemy. Czekamy również na wejście w życie przepisów chroniących samorządy i instytucje wrażliwe na wzrost cen prądu. Liczymy, że firmy handlujące energią będą w stanie przedstawić nam swoje oferty – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

ADA