Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościPrzyjęli zaproszenie na świąteczne śniadanie

Przyjęli zaproszenie na świąteczne śniadanie

Miejskia Śniadania Wielkanocne organizowane są z inicjatywy prezydent Marioli CzechowskiejMiejskia Śniadania Wielkanocne organizowane są z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej

 

Tradycyjnie już samotni i potrzebujący bełchatowianie spotkali się na Miejskim Śniadaniu Wielkanocnym. – Dziękuję, że przyjęliście Państwo moje zaproszenie i mogliśmy w ten Wielkanocny poranek spotkać się przy świątecznym stole. Życzę radości od Zmartwychwstałego oraz wszelkiej pomyślności – powiedziała podczas Miejskiego Śniadania prezydent Mariola Czechowska.

Jak co roku, spotkanie wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską świąteczne spotkanie zorganizowali dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz bełchatowski PCK. Na posiłek zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy, bo, jak mówi prezydent Czechowska, w święta nikt nie powinien być sam.

 

– Zdaję sobie sprawę, że wiele osób samotnych lub znajdujących się w różnych, trudnych życiowych sytuacjach potrzebuje takiego spotkania. Dlatego bardzo się cieszę, że w tym świątecznym czasie możemy się spotkać i choć kilka chwil spędzić wspólnie. W tym roku moje zaproszenie przyjęła dość liczna grupa bełchatowian, co świadczy o tym, że organizacja Miejskiego Śniadania Wielkanocnego ma ogromny sens i wielką wartość – mówi prezydent Mariola Czechowska.

Świąteczny stół tradycyjnie już stanął w oratorium Św. Jana Pawła II, które znajduje się przy parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Oczywiście królowały na nim tradycyjne potrawy: jaja, sałatka jarzynowa, biała kiełbaska, wędliny i żur. Nie zabrakło też bab i słodkich ciast. Co ważne, osoby potrzebujące nie wyszły z wielkanocnego spotkania z pustymi rękami. – Dla naszych gości przygotowaliśmy również kilkadziesiąt paczek z żywnością. W każdej znalazły się podstawowe produkty spożywcze, tak by później w domu również można było skosztować świątecznych dań – podkreśla Krzysztof Franczyk, prezes bełchatowskiej OSP.

 

W trakcie miejskiego świątecznego śniadania nie brakowało chwil wzruszenia oraz atmosfery życzliwości. Goście mogli też wysłuchać krótkiego koncertu wielkanocnego w wykonaniu chóru Promienie Bełchatowa.

 

AP

 

Do wielkanocnego stołu prezydent Mariola Czechowska co roku zaprasza osoby samotne i potrzebująceDo wielkanocnego stołu prezydent Mariola Czechowska co roku zaprasza osoby samotne i potrzebujące

 

Dla osób potrzebujących przygotowano również kilkadziesiąt paczek z tradycyjnymi produktami wielkanocnymiDla osób potrzebujących przygotowano również kilkadziesiąt paczek z tradycyjnymi produktami wielkanocnymi