Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportPrzyszkolne boiska do kompleksowego remontu

Przyszkolne boiska do kompleksowego remontu

Roboty związane z modernizacją mają się zakończyć we wrześniu Roboty związane z modernizacją mają się zakończyć we wrześniu

 

Miasto wyremontuje kolejny obiekt sportowy. Wkrótce nową jakość zyska boisko wielofunkcyjne oraz bieżnia, które znajdują się w sąsiedztwie hali Energia i Szkoły Podstawowej nr 1. Umowa na inwestycję została właśnie podpisana. Na jej realizację prezydent Mariola Czechowska pozyskała środki zewnętrzne, mowa o blisko 300 tys. zł z rządowego programu Sportowa Polska.

 

 

Ta modernizacja z pewnością ucieszy dzieci i młodzież, a w szczególności uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Już jesienią będą oni mogli korzystać z kompleksowo odnowionego obiektu. Prace ruszą lada moment i mają potrwać do 30 września. Ich zakres jest duży. Wymiana nawierzchni, montaż ogrodzenia i piłkochwytów, renowacja bieżni i boisk, a także infrastruktury towarzyszącej – to tylko część z zaplanowanych robót.

 

– Boisko zostanie całkowicie zmodernizowane. Zostanie ono też odgrodzone od pozostałej części terenu. Przeprowadzimy również renowację bieżni i boiska do koszykówki. Przy okazji inwestycji powstaną także  długo wyczekiwane miejsca parkingowe dla potrzeb Skry Bełchatów – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. – Dzięki modernizacji zdecydowanie poprawi się estetyka obiektów, ale przede wszystkim komfort trenujących. Z boisk przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz hali Energia korzysta wiele dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że za kilka miesięcy, będą mogli uprawiać sport w bardzo dobrych warunkach – dodaje dyrektor Paweł Woźniak.

 

Inwestycja będzie kosztować miasto dokładnie 1 230 000,00 zł. Część kosztów – prawie 300 tys. zł, zostanie pokrytych środkami zewnętrznymi, które prezydent Mariola Czechowska pozyskała z rządowego programu Sportowa Polska.

 

– Tylko w tym roku zainwestujemy w miejskie obiekty sportowe prawie 6 mln zł. Oprócz wspomnianej modernizacji boisk oraz bieżni przy Szkole Podstawowej nr 1 gruntowny remont przejdzie także boisko nr 1 za halą widowiskowo-sportową. Wkrótce ruszy również trzeci – ostatni już – etap przebudowy miejskiego lodowiska, dzięki któremu obiekt zyska m.in. ciepły hol. Wszystkie te trzy inwestycje realizujemy w oparciu o pieniądze zewnętrzne. Pozyskaliśmy prawie 4 mln zł – 1,8 mln zł z Gminy Bełchatów, kolejne 2 mln zł Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska. Dzięki środkom możemy zmodernizować naszą bazę sportową, nie obciążając przy tym w 100 proc. miejskiego budżetu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

ADA

 

Kompleksowy remont boisk i bieżni za halą Energią to kolejna, trzecia już, sportowa inwestycja w tym rokuKompleksowy remont boisk i bieżni za halą Energią to kolejna, trzecia już, sportowa inwestycja w tym roku