Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDzień otwarty w schronisku dla zwierząt

Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

Na nowy dom w schronisko czeka czeka blisko 300 zwierzaków Na nowy dom w schronisko czeka czeka blisko 300 zwierzaków

 

Wszyscy, którzy myślą o przygarnięciu psa lub kota, powinni zapamiętać datę 26 czerwca. Tego dnia bowiem bełchatowskie schronisko organizuje Dzień Otwarty. Dla podopiecznych przytuliska będzie to szansa na znalezienie nowego domu, a dla odwiedzających – najwierniejszego przyjaciela. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, m.in. adopcja za symboliczną złotówkę czy porady weterynarza. Bramy schroniska będą otwarte w niedzielę od godz. 9:00.

 

 

Tegoroczny Dzień Otwarty w bełchatowskim przytulisku dla bezdomnych zwierząt upłynie pod hasłem „PSytul – czekam w schronisku”. Najważniejszą z pewnością będzie możliwość adopcji psa lub kota za symboliczną „złotówkę”. Jak podkreślają pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, bełchatowianie najczęściej pytają o szczenięta, a psy dorosłe to zdecydowanie mniej kłopotów dla przyszłego właściciela. Są one ułożone, często także nauczone czystości, a dodatkowo nie wymagają tyle nauki, co młode psiaki. – Na podstawie rozmów, jakie przeprowadzimy z chętnymi do adopcji naszych podopiecznych, postaramy się dobrać odpowiedniego czworonoga. Pamiętajmy, że chęci to jedno, a możliwości to drugie. Nasza rola polega na tym, aby ta adopcja była trafiona i udana, żeby zarówno nowy właściciel był zadowolony, a zwierzak szczęśliwy w nowym domu. Wtedy jest szansa, że ta nowo odnaleziona miłość i przyjaźń będą naprawdę trwałe – mówi kierownik bełchatowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Mariusz Półbrat.

Na nowy dom czeka blisko 300 czworonogów – szczeniąt, dorosłych psów, kociąt i dojrzałych kotów. Każdy zwierzak jest zaczipowany (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji. Adopcja wiązać się będzie z obowiązkiem podpisania umowy adopcyjnej oraz uiszczeniem opłaty w wysokości 1,23 zł (1 zł plus VAT). Szczegółowe informacje o adopcji można uzyskać bezpośrednio w schronisku lub pod numerem telefonu 44 633 38 77.

 

Adopcja „za złotówkę” to nie jedyna atrakcja przygotowana przez pracowników schroniska. Podczas dnia otwartego będzie można poznać codzienną pracę w przytulisku dla zwierząt, a także skorzystać z porad groomera (czyli osoby zajmującej się pielęgnacją, strzyżeniem i czesaniem sierści psów i kotów), behawiorysty i lekarza weterynarii.

Na Dzień Otwarty w bełchatowskim schronisku zapraszamy w najbliższą niedzielę, 26 czerwca. Zwierzaki czekać będą między godz. 9:00 a 17:00.

 

AP

 

Plakat dot. Dnia Otwartego w schroniskuPlakat promujący Dzień Otwarty w schronisku