Mieszkańcy Bełchatowa mogą bezpłatnie oddać selektywnie zebrane odpady do PSZOK przy ul. Przemysłowej 14.
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w 2014 roku funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 9:00 do 18:00 oraz w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 9:00 do 13:00.
Do PSZOK przyjmowane są następujące odpady komunalne:
-
Przeterminowane leki
-
Chemikalia (farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe)
-
Zużyte baterie i akumulatory
-
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
-
Odpady wielkogabarytowe
-
Odpady budowlano-rozbiórkowe, pochodzące z remontów prowadzonych samodzielnie (ilość odpadów dostarczanych przez właściciela nieruchomości nie może przekraczać 2 m³ rocznie)
-
Zużyte opony
-
Odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone
-
Opakowania ze szkła
-
Opakowania z papieru i tektury
-
Opakowania z tworzyw sztucznych
-
Papier i tektura
-
Odzież i tekstylia
-
Metale
-
Oleje i tłuszcze jadalne.
Ważne! Do PSZOK nie są przyjmowane odpady zmieszane i odpady powstające w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej. Odpady nie mogą być zmieszane, ani zanieczyszczone, a opakowania po substancjach niebezpiecznych płynnych nie powinny być uszkodzone.