Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaRemontów w szkołach i przedszkolach ciąg dalszy

Remontów w szkołach i przedszkolach ciąg dalszy

 

Remont kolejnych sanitariatów w Dwunastce dobiegł końcaRemont kolejnych sanitariatów w Dwunastce dobiegł końca. Koszt nowych łazienek to blisko 340 tys. zł

Półmetek wakacji za nami. Uczniowie wypoczywają, a szkoły i przedszkola przygotowują się na ich przyjęcie we wrześniu. W SP nr 12 wyremontowano sanitariaty, w Trójce naprawiają dach, Ósemka i Czwórka zmieniają oświetlenie, Jedynka inwestuje w bazę komputerową, a do tego szafki uczniowskie w każdej placówce. Za te i inne remonty w szkołach oraz przedszkolach miasto zapłaci ponad 650 tys. złotych.

 

 

Przygotowania do nowego roku szkolnego idą pełna parą. – Okres wakacyjny to idealny czas na prowadzenie różnego rodzaju inwestycji czy remontów placówek oświatowych. Jak co roku skrupulatnie przyglądamy się potrzebom naszych szkół czy przedszkoli i staramy się reagować – podkreśla wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Na największe inwestycje zdecydowały się w tym roku Dwunastka i Trójka. W szkole na Binkowie zakończył się właśnie remont sanitariatów. Całkowicie zmodernizowany został kolejny pion sanitariatów. Zakres prac obejmował m.in. przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej, a także wentylacyjnej, postawienie ścianek działowych, montaż podwieszanych sufitów i kabin sanitarnych. Łazienki zyskały nową armaturę, glazurę i terakotę. Całość kosztowała miasto blisko 340 tys. zł.

 

Z kolei w SP nr 3 rozpoczęła się wymiana dachu nad głównym budynkiem. To zdecydowanie jedna z większych inwestycji zaplanowanych na okres wakacyjny, a jej koszt to prawie 102 tys. złotych. Pierwszy etap prac obejmuje przede wszystkim wymianę rynien. Następnie pracownicy zajmą się bezpośrednio powierzchnią dachu. Wszystko powinno zakończyć się pod koniec sierpnia. Równocześnie trwają tu prace nad budową Ekopracowni Pod Chmurką. Wkrótce ruszy też całkowita przebudowa placu rekreacyjno-sportowego.

 

To jeszcze nie wszystko, każda z placówek stara się właściwie wykorzystać wakacyjny czas na mniejsze i większe remonty. I tak dla przedszkolaków z ZSP nr 9 za 40 tys. zł przygotowywana jest nowa sala dydaktyczna z zapleczem. W Dziewiątce stawiają w tym roku na monitoring, za wymianę którego miasto zapłaci 9 tys. złotych. Tu też, podobnie zresztą jak m.in. w Czwórce czy Trzynastce, wymieniane będzie oświetlenie na ledowe. Ponadto malowanie ścian w pracowniach, na korytarzach, toaletach, szatniach, prace konserwatorskie i naprawcze, wymiana kranów, klamek, drzwi, energetyki, hydrauliki – na tym m.in. skupiają się obecnie w miejskich placówkach oświatowych. Wszystko po to, by gdy 2 września uczniowie przekroczą próg swojej szkoły, czuli się w niej dobrze i bezpiecznie, a nauka odbywała się w komfortowych warunkach.

 

Swoistym novum w nadchodzącym roku szkolnym będą szafki na książki i uczniowskie przybory. W większości placówek ich montaż już się zakończył. Są one pojemne, różnokolorowe, a przede wszystkim funkcjonalne i zamykane na szyfr. Przypomnijmy, że pomysł na ich zainstalowanie powstał w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Projekt „Lekki plecak – odciążamy kręgosłupy naszych dzieci” zdobył najwięcej głosów wśród wszystkich projektów twardych złożonych w 2018 roku, a na jego realizację magistrat przeznaczył w sumie 405 tys. złotych. Dzięki temu od września uczniowie klas IV-VIII nie będą musieli dźwigać wszystkiego, co na dany dzień jest potrzebne. Na lekcję zabiorą to, co niezbędne, a pozostałe podręczniki, pomoce dydaktyczne czy strój gimnastyczny zostawią bezpiecznie w swojej szafce.

 

Ważnym elementem przygotowań do kolejnego roku szkolnego jest doposażanie szkół w niezbędny sprzęt czy przedmioty dydaktyczne. Z jednej strony zakup krzeseł, ławek, stolików, ławeczek na korytarze, stojaków na rowery, a z drugiej – inwestycja w sprzęt i bazę komputerową. – W tym roku ważna jest dla nas wymiana bazy komputerowej w niektórych placówkach. Na ten moment działania takie podejmujemy m.in. w SP nr 1 i w III LO im. A. Mickiewicza. Szacujemy, że powstanie około 80 nowych stanowisk komputerowych – dodaje prezydent Politański.

 

Wszystkie remonty, te większe i mniejsze, kosztować będą miasto ponad 650 tys. złotych.

KZB

 

Modernizacja dachu nad głównym budynkiem w SP nr 3 ma się zakończyć w ostatnim tygodniu sierpniaModernizacja dachu nad głównym budynkiem w SP nr 3 ma się zakończyć w ostatnim tygodniu sierpnia

 

Montaż szafek szkolnych kosztowal magistrat około 405 tys. złMontaż szafek szkolnych kosztowal magistrat około 405 tys. złotych

 

Wszystkie placówki starają sie maksymalnie wykorzystać czas wakacyjny na przeprowadzenie mniejszych lub większych remontówWszystkie placówki starają sie maksymalnie wykorzystać czas wakacyjny na przeprowadzenie mniejszych lub większych remontów