Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsRocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Zbliża się rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Bełchatowskie uroczystości zorganizowane zostaną 24 września.
27 września 1939 roku, powstało Polskie Państwo Podziemne. Jak co roku bełchatowianie będą wspominać wydarzenia sprzed 84 lat. Uroczystości związane z rocznicowymi obchodami zaplanowano na najbliższą niedzielę, 24 września.

Zbliża się rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W Bełchatowie środowiska kombatanckie, przedstawiciele władz miasta, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy spotkają się w najbliższą niedzielę, 24 września, o godz. 11:45 przy pomniku Pamięci Bełchatowian, gdzie złożą kwiaty i odmówią modlitwę za poległych w obronie ojczyzny.

Następnie, punktualnie w południe, w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie przy ul. Kościuszki odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przypomnijmy, że 27 września 1939 roku – to data, którą przyjęto za początek Polskiego Państwa Podziemnego. Utworzono wówczas Służbę Zwycięstwu Polski, przekształconą w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową. Od 1998 roku, w myśl uchwały Sejmu RP, 27 września obchodzimy uroczyście Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.