Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportRowerowe szaleństwo na miejskim pumptracku za nami

Rowerowe szaleństwo na miejskim pumptracku za nami

Rowerowe szaleństwo na bełchatowskim pumptracku za nami
Sygnał do startu zawodnikom dał prezydent Bełchatowa Patryk Marjan
To było naprawdę ekstremalnie ściganie. W sobotę 6 czerwca kilkudziesięciu miłośników grawitacyjnej jazdy na rowerze spróbowało swoich sił na bełchatowskim pumptracku. Tego dnia na miejskim torze przy ul. Turkusowej odbyła się kolejna runda największego w Polsce cyklu zawodów „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”.

To było prawdziwe święto dla rowerzystów z całego kraju. Przez całe sobotnie popołudnie bełchatowski pumptrack był najważniejszym torem w Polsce. Doping kibiców sprawił zaś, że rywalizacja była wspaniałym sportowym spektaklem, który przyniósł mnóstwo emocji. W zawodach wystartować mógł każdy, niezależnie od umiejętności.

Na linii startu w bełchatowskim etapie ogólnopolskiego cyklu „Nie Pompujesz – Nie jedziesz” stanęło siedemdziesięciu zawodników. Powodzenia na starcie życzył im zaś prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

– Cieszę się, że ten bełchatowski etap cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, bo takie wydarzenie to przecież świetna promocja miasta. Głęboko trzymam kciuki zarówno za zawodowców, jak i za juniorów. Dla niektórych z nich zawody to pierwsza okazja do rywalizacji. Jestem też bardzo zadowolony, że wśród startujących jest też liczna grupa bełchatowian. Musimy podejmować różne działania, aby odciągać dzieci i młodzież od smartfonów, tabletów i komputerów. A na bełchatowskim pumptracku młodzi ludzie mogą naprawdę fajnie spędzić czas – mówił tuż przed rozpoczęciem zawodów prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

Rowerowe szaleństwo na bełchatowskim pumptracku za nami

Na miejskim pumptracku do rywalizacji stanęli nie tylko doświadczeni zawodnicy, ale także amatorzy – dzieci i początkujący rowerzyści. Dla najmłodszych była to doskonała okazja do uczenia się od najlepszych, ale również wspaniała zabawa.

– Nasz Jaś wskoczył na rowerek biegowy jak miał tylko18 miesięcy. I od razy próbował nim jeździć na pumptracku. Także to już dwa lata jego przygody. Myślę, że ma to we krwi, bo razem z żoną jeździmy motocyklami enduro. Tak więc nasz syn jest można powiedzieć obyty z dwoma kółkami. Wcześniej byliśmy już na rundzie w Rybniku, Bełchatów jest zatem naszym drugim przystankiem. Liczymy na super wyścig – wyjaśnia pan Maciej, tata Jasia z Poznania.

– Trenuję dopiero od pięciu miesięcy, więc nie liczę na jakiś wielki sukces. Mam jednak z jazdy ogromną satysfakcję, ale też świetną zabawę – mówi Kamil z Ozorkowa. – Myślę, że będzie dobrze. Żeby był chociaż w połowie stawki. Jeździć zacząłem dwa lata temu. Ale dopiero jak zmieniłem rower, zaczęło mi lepiej iść. A jak się zaczęło? Trochę znajomi, trochę też z internetu. Zauważyłem kilka filmików i mi się spodobało – dodaje Filip z Justynowa.

Warto nadmienić, że bełchatowski pumptrack jest jednym z trzech największych w kraju. Nieco bardziej doświadczeni zawodnicy podkreślają, że ponadto jest to także jeden z najlepszych torów. – Trenuję od pięciu lat. W tym czasie jeździłem na wielu polskich pumptrakach. Na przykład ostatnio byłem na największym w Europie, czyi w Parzęczewie. No, a to ten tutaj w Bełchatowie na pewno jest jednym z najlepszych. Dosłownie jeden z topowych. Dlatego też staram się tutaj jeździć przynajmniej raz w tygodniu – tłumaczy Mateusz z Piotrkowa Trybunalskiego.

Przypomnijmy, że w każdej rundzie zawodnicy walczą o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Zwycięzcy kategorii Kobiet oraz PRO walczą dodatkowo prawo wyjazdu na rundę eliminacyjną Mistrzostw Świata UCI.

Wyniki „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” Bełchatów 2022 w poszczególnych kategoriach

Kids

dziewczęta

 1. Magdalena Dąbrowska
 2. Urszula Kulesza

chłopcy

 1. Tadeusz Grudniewski
 2. Julian Gawiuk
 3. Jan Orzeszyński

Junior

 1. Wojciech Niemirski
 2. Maks Bełch
 3. Remik Bełch

Amator

 1. Mikołaj Pyszny
 2. Sebastian Witczak
 3. Nikodem Bartnik

Kobiety

 1. Lena Szerling
 2. Helena Sawicka
 3. Kornelia Michalczuk

PRO

 1. Brajan Nowak
 2. Filip Rawicki
 3. Dawid Kożuch

Pełne wyniki bełchatowskich zawodów znaleźć można na stronie rewosport.pl. Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali pamiątkowe medale. Wszystkim oczywiście gratulujemy.

>>> Zobacz fotogalerię: “Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” Bełchatów 2024

Podczas bełchatowskiej rundy “Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” nie brakowało efektownych przejazdów
Podczas bełchatowskiej rundy “Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” nie brakowało efektownych przejazdów