Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaBiznes stacjaRozmawiali o biznesie i współpracy z miastem

Rozmawiali o biznesie i współpracy z miastem

Rozmawiali o biznesie i współpracy z miastem
Prezydent Patryk Marjan podkreśla, że w procesie transformacji współpraca lokalnego biznesu z miastem jest kluczowa
Blisko siedemdziesięciu bełchatowskich przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu, którego głównym celem było stworzenie przestrzeni do współpracy. Była okazja do rozmów, ale także zaczerpnięcia szerokiej wiedzy przydatnej w biznesie.

– Zależy nam na wypracowaniu rozwiązań, które będą szły zarówno od przedsiębiorców do urzędu, jak i w drugą stronę. Jest to tym bardziej ważne w obliczu transformacji naszego regionu. Stoimy przed wielkimi wyzwaniami. Będziemy musieli powoli odchodzić od naszej monokultury gospodarczej i opierać przedsiębiorczość na mikro, małych i średnich przedsiębiorcach. I to spotkania ma właśnie wytworzyć taką platformę komunikacyjną, która później w grupach roboczych pomoże realizować to ważne zadanie – podkreśla prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

W trakcie spotkania, które w Miejskim Centrum Kultury odbyło się w środę 26 czerwca, przedsiębiorcy mogli zatem poznać się nawzajem. Była to także okazja do nawiązania kontaktów, również biznesowych. To jednak nie wszystko. Do ich dyspozycji byli także eksperci z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Banku Gospodarstwa Krajowego, Punktu Informacji Europejskiej oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Dzięki temu mogli dowiedzieć się m.in. na jakie formy finansowego wsparcia mogą liczyć, czy jak pozyskiwać środki unijne.

– Takie spotkanie to świetny pomysł. Mam nadzieję, że podobne będą organizowane kilka razy w roku. Teraz jest dużo zmian, które następują bardzo szybko i nie unikniemy transformacji. Tutaj poruszonych zostało dużo ciekawych tematów. Inicjatywa bardzo dobra, tym bardziej, że czas nas goni – mówi Anna Łastowska z firmy Lexan. – To ważne, że przedsiębiorcy mogli się spotkać i dowiedzieć się o możliwościach korzystnego dla nich finansowania. Tym bardziej, że niebawem wystartuje kolejna transza dotacji, która będzie szansą pozyskania środków na ciekawe projekty. Projekty, które w dalszej perspektywie przełożą się na rozwój firm, a co za tym idzie, także miasta – dodaje Błażej Mielczarek z Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Technologiczno Przemysłowego.

Jak podkreśla prezydent Patryk Marjan, spotkania mają się odbywać cyklicznie. Zaznacza również, że bliska współpraca samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami jest kluczowa dla rozwoju naszego miasta.

– Od września będziemy chcieli spotykać się w grupach roboczych, do których przedsiębiorcy wybiorą swoich przedstawicieli. Zależy mi, aby udział w pracach brali także przedstawiciele urzędu czy pełnomocnik ds. transformacji. Jestem zwolennikiem praktycznych rozwiązań. Dlatego też mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się przejść do konkretnych działań – podsumowuje prezydent Patryk Marjan

>>> Zobacz fotogalerię: Spotkanie z przedsiębiorcami

AP

Spotkanie było okazją do rozmów oraz nawiązania kontaktów
Spotkanie, w którym uczestniczył również wiceprezydent Wojciech Piasecki, było okazją do rozmów oraz nawiązania kontaktów
Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się m.in. z jakich dotacji unijnych mogą skorzystać
Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się m.in. z jakich dotacji unijnych mogą skorzystać