Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsRuszają kolejne prace drogowe. Aktualnie na os. Dolnośląskim

Ruszają kolejne prace drogowe. Aktualnie na os. Dolnośląskim

Roboty drogowe podczas wakacji prowadzone będą w różnych lokalizacjach miasta
Przez okres lata wiele ulic będzie modernizowanych i przebudowywanych. Od 12 czerwca, kolejne prace ruszą na osiedlu Dolnośląskim. Modernizowana będzie uliczka przy bloku 137. To początek planowanych przez miasto, na te wakacje, inwestycji drogowych. O kolejnych robotach będziemy informować na miejskiej stronie.

Jak zapowiada DOMAX – wykonawca robót realizowanych w ramach środków pozyskanych z Polskiego Ładu II, od 12 czerwca ruszają kolejne prace drogowe na os. Dolnośląskim. Najpierw przy bloku 137, gdzie kończona będzie inwestycja. Na tej ulicy wcześniej sfrezowano nawierzchnię jezdni i wyłożono warstwę wyrównującą. Również przygotowano parkingi. Teraz w ciągu kilku dni, wykonawca wyleje 4-cm warstwę ścieralną. Jak szacuje DOMAX, w tym rejonie prace powinny zakończyć się do 16 czerwca. 

Po ukończeniu tych prac (po 16 czerwca) pracownicy i sprzęt przeniosą się w kolejne lokalizacje na osiedlu Dolnośląskim. Wykonany zostanie zjazd z ul. Lipowej do bloku 133. Następnie ekipy firmy DOMAX z pracami wejdą w rejon bloków 315, 316, 317. Po ich wykonaniu przeniosą się w okolice bloku 225 (łącznik od ul. Wojska Polskiego do bloku 225, dawna ul. Bony).

Kolejne prace drogowe. O zmianach będziemy informować na bieżąco

To tylko niewielka część z zaplanowanych na najbliższy czas prac. Jest to realizacja części inwestycji drogowych wchodzących w duży projekt pod nazwą „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa”. Środki na ten cel Miasto Bełchatów pozyskało z funduszu Polski Ład II. To w sumie 25 mln złotych. Wartość całego projektu to 31,6 mln zł, pozostała kwota pochodzi z miejskiego budżetu.

Realizacja wszystkich zaplanowanych zadań drogowych, będzie wiązała się z uciążliwościami dla kierowców. Na bieżąco na stronie belchatow.pl będziemy informować Państwa o planowanym rozpoczęciu kolejnych prac. Okres letni, to najkorzystniejszy czas na prowadzenie robót drogowych. Przede wszystkim w wakacje ruch w mieście jest mniejszy i co bezsprzeczne, również warunki atmosferyczne są korzystne.  

Warto więc śledzić miejską stronę. Przez okres wakacji planowanych jest wiele robót drogowych na terenie całego miasta. W miarę potrzeb będziemy zamieszczać mapki wizualizujące objazdy i informować o zmianach w organizacji ruchu drogowego.