Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaRusza remont boiska sportowego przy SP 4

Rusza remont boiska sportowego przy SP 4

SP4 eko boisko 7032Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt sportowy

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie niebawem będą mieć do dyspozycji nowoczesny kompleks sportowy.  Podpisana już została umowa, z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą, który do końca tego roku wybuduje boisko wielofunkcyjne.

 

Na terenie przylegającym do Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie niebawem rozpocznie się budowa boiska. Miasto przeprowadziło procedurę konkursową i wybrało spośród ośmiu oferentów wykonawcę, który w ramach wskazanych zadań w specyfikacji zamówienia, zaoferował najniższą kwotę tj. 631 792,59 zł. Podpisała została umowa z firmą Multisport Boiska Sportowe Sp. z o.o. z Jaworzna. Plac budowy już został przekazany wykonawcy.

 

– To jedyna szkoła w Bełchatowie, w której nie przeprowadzono jeszcze modernizacji boiska. Cieszę się, że uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego i przede wszystkim bezpiecznego obiektu – mówi Łukasz Politański wiceprezydent miasta. – Tym bardziej, teraz kiedy ostatni rok szkolny uczniowie spędzili w domach, przed swoimi komputerami. Dzięki modernizacji będą mogli korzystać z boisk i rozwijać sportowe pasje – dodaje wiceprezydent.

 

Nowe boisko zaprojektowano tak, by jak w najniższym stopniu uniknąć kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, będącym w dobrym stanie technicznym. Przy SP 4 powstanie kompleks sportowy. Składał się będzie z boisk do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, posiadać będzie bieżnię oraz piaskownicę do skoku w dal wraz z przyległym nabiegiem.  Wykonane zostaną również: montaż ogrodzenia, piłkochwytów, ustawione zostaną elementy małej architektury jak ławki czy kosze na śmieci, wykonany zostanie drenaż pod płytą boiska. W ramach tej inwestycji utwardzone zostaną kostką brukową fragmenty terenów oraz wymienione będzie zadaszenie nad schodami wejściowymi do budynku szkoły, wraz z utworzeniem murku osłonowego. Wykonawca zgodnie z umową pracę zakończyć ma w ciągu 6 miesięcy od momentu podpisania umowy.

 

– Szukaliśmy możliwości sfinansowania tej inwestycji ze źródeł zewnętrznych. Zwróciliśmy się o środki do Gminy Kleszczów. Dzięki dotacji uda się nam zakończyć prace przy SP 4 do końca roku – mówi Dariusz Matyśkiewicz wiceprezydent Bełchatowa.

 

Miasto Bełchatów na tę inwestycję otrzymało od Gminy Kleszczów 649 205,00 zł. Pozostała część pieniędzy wykorzystana zostanie na zakup profesjonalnego sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 4.     

KR