Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportRuszyły zapisy na Bełchatowską Piętnastkę

Ruszyły zapisy na Bełchatowską Piętnastkę

Wystartowały zapisy na Bełchatowską Piętnastkę
Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych ulicznych biegów w regionie
W niedzielę 19 listopada 2023 roku odbędzie się 26. Bieg Uliczny „Bełchatowska Piętnastka”. Zapisy właśnie ruszyły. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach: 5 i 15 km. Udział w biegu będzie mogło wziąć około 700 osób.

Ruszyły zapisy na Bełchatowską Piętnastkę. Chętni do wystartowania w tym największym wydarzeniu w sportowym kalendarzu miasta mogą już się zgłaszać. Ważne! Zgłoszenia do udziału w 26. Biegu Ulicznym Bełchatowska Piętnastka przyjmowane są tylko i wyłącznie poprzez formularz na stronie datasport.pl. Poza tym równie ważny jest fakt, iż zapisy prowadzone będą do poniedziałku 13 listopada 2023 roku do godz. 23:59.

Zapisy na Bełchatowską Piętnastkę – opłaty

W przypadku biegu na dystansie 15 km limit wynosi 500 uczestników, a opłata startowa to 60 złotych. Z kolei w rywalizacji na 5 km obowiązujący limit uczestników to 200, a wpisowe wynosi 45 złotych. Jeżeli zostaną wolne miejsca, będzie się można zapisać bezpośrednio w biurze zawodów w sobotę 18 listopada. Wówczas proporcjonalnie opłata wyniesie 120 złotych dla dystansu 15 km. Natomiast dla dystansu 5 km będzie to 90 zł. Co ważne, płatność będzie możliwa tylko gotówką. Warto zaznaczyć, że opłat nie muszą ponosić uczestnicy kategorii K-60, M-60 i powyżej.

W pakietach startowych biegacze otrzymają numer startowy i chip mierzący czas. Ponadto znajdą się w nim agrafki, pamiątkowy gadżet, półlitrowa butelka wody, baton lub żel, napój izotoniczny i papierowa torba. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na ciepły posiłek regeneracyjny po skończeniu rywalizacji oraz pamiątkowy medal. Otrzyma go każdy uczestnik po regulaminowym ukończeniu biegu.

Organizatorem biegu na 5 i 15 km w ramach 26. Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka” jest Prezydent Miasta BełchatowaMiejskie Centrum Sportu w Bełchatowie i Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

MCS

Plakat - zapisy na Bełchatowską Piętnastkę