Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportRywalizacja olimpijska w Bełchatowie zakończona

Rywalizacja olimpijska w Bełchatowie zakończona

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Mlodziezy Belchatow 0125Bełchatowski etap XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych trwał od 21 do 23 czerwca

 

Bełchatów przez 3 dni był gospodarzem zmagań siatkarskich chłopców, rozgrywanych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021. Ten etap zmagań wygrała drużyna województwa opolskiego. Łódzka reprezentacja zajęła 6. miejsce.

 

– W Bełchatowie piłka siatkowa ma swoją tradycję i historię, dlatego cieszę się, że właśnie tu, rozegrana została rywalizacja w tej dyscyplinie sportowej – mówił po zakończeniu bełchatowskiego etapu zmagań olimpijskich, Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa.

 

O punkty w klasyfikacji ogólnej i tytuł mistrza olimpijskiego walczyło 16 młodzieżowych drużyn męskich reprezentujących województwa. Wygrała reprezentacja opolskiego. Drugie miejsce zajęli chłopcy z małopolski, trzecie reprezentacja województwa dolnośląskiego. Łódzki zespół zakończył rywalizację na 6. miejscu.

 

Rywalizacja XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej w Sportach Halowych Łódzkie 2021 nadal trwa. Dotychczas zakończono rywalizację w sześciu konkurencjach: brydżu sportowym, gimnastyce sportowej, rywalizację na trampolinach, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy i siatkówce.  Po tych konkurencjach zawodnicy z łódzkiego z dorobkiem 2 złotych, 3 srebrnych i 2 brązowych medali plasują się na 12. miejscu w klasyfikacji ogólnej. 24 czerwca rozpoczynają  się zmagania w kolejnych konkurencjach: gimnastyce artystycznej, judo i szermierce. Zawodnicy walczyć będą o medale olimpijskie w 18 konkurencjach. Rywalizacja zakończy się na koniec sierpnia.

Aktualne tabele rozgrywanych konkurencji olimpijskich i informacje dostępne są na https://federacjalodz.org.pl/start

 

KR