Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaSą jeszcze wolne miejsca w miejskich przedszkolach

Są jeszcze wolne miejsca w miejskich przedszkolach

Są jeszcze wolne miejsca w miejskich przedszkolach
W trzech miejskich przedszkolach wolnych jest jeszcze 31 miejsc
Rodzice, którzy chcą zapisać swoją pociechę do miejskiego przedszkola, mają jeszcze szansę. W trzech placówkach jest jeszcze wolnych ponad 30 miejsc. Nabór uzupełniający ruszy na początku czerwca.

10 wolnych miejsc jest jeszcze w przedszkolu Montessori, czyli PS nr 4. Kolejnych 6 miejsc czeka na maluchy w Przedszkolu nr 8. Natomiast w Przedszkolu nr 9 miejsce znaleźć może jeszcze 15 dzieciaków.

Zasady rekrutacji w naborze uzupełniającym będą takie same, jak poprzednio. W pierwszej kolejności placówki przyjmować będą dzieci z rodzin wielodzietnych. Także te objęte pieczą zastępczą, wychowywane przez jednego rodzica a także z rodzin w których występuje niepełnosprawność.

Kolejne kryteria z kolei związane są z tym, czy rodzice pracują bądź uczą się lub prowadzą własną działalność gospodarczą. Punkty przyznawane są również za miejsce zamieszkania. A dokładniej odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do konkretnego przedszkola chodzi już rodzeństwo dziecka.

Są jeszcze wolne miejsca w miejskich przedszkolach

Rodzice chcący zapisać swoją pociechę do jednego ze wspomnianych przedszkoli już teraz mogą się kontaktować z ich dyrektorami. Pracownicy placówek podpowiedzą, jakie dokumenty należy złożyć i do kiedy. Sam zaś dodatkowy nabór ruszy 3 czerwca. Wnioski będzie zaś można składać do 19 sierpnia.

AP