Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościSeniorze, zgłoś się do MOPS-u po opaskę SOS

Seniorze, zgłoś się do MOPS-u po opaskę SOS

Seniorze, chcesz opaskę SOS? Zgłoś się do MOPS-u
Opaski będą wyposażone m.in. w przycisk bezpieczeństwa, dzięki czemu senior uzyska szybką pomoc
Czterdziestu bełchatowskich seniorów może otrzymać darmowe opaski bezpieczeństwa. Dzięki temu w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, połączą się z ratownikiem medycznym i otrzymają niezbędną pomoc. Zainteresowani taką formą wsparcia mogą się kontaktować z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Miasto wspólnie z MOPS-em po raz kolejny przystępują do Korpusu Wsparcia. Chodzi o zapewnienie wsparcia osobom, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. I tutaj z pomocą przychodzą właśnie opaski bezpieczeństwa. Wyglądem przypominają one elektroniczne zegarki. Są jednak wyposażone w czujniki mierzące podstawowe funkcje życiowe. Chodzi m.in. o saturację czy tętno.

Dodatkowo opaski mają również tzw. przycisk SOS. Jego wciśnięcie powoduje natychmiastowe połączenie z ratownikiem medycznym. W zależności od sytuacji, zapewni wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosi o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wyśle służby ratunkowe.

Seniorze, chcesz opaskę SOS? Zgłoś się do MOPS-u

Takie opaski trafią do czterdziestu bełchatowskich seniorów. Z programu skorzystać mogą osoby, które ukończyły 60. rok życia. Zainteresowani mogą zgłaszać taką chęć do wtorku 11 czerwca. Wystarczy przyjść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2. Można również zadzwonić pod nr 518 756 539 lub 44 635 28 71.

Ważne! Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem. Program nie przewiduje również zakupu nowych opasek dla uczestników ubiegłorocznej edycji Korpusu Wsparcia Seniorów.

AP