Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSeniorzy na start! Zapraszamy na olimpiadę

Seniorzy na start! Zapraszamy na olimpiadę

Z myślą o seniorach bełchatowskie kuby organizują różne zajęcia ruchowe; fot./archiwum Z myślą o seniorach bełchatowskie kuby organizują różne zajęcia ruchowe; fot./archiwum

 

Przed nami I Bełchatowska Olimpiada Sportowa Seniorów. Do udziału w niej prezydent Mariola Czechowska zaprosiła członków działających w naszym mieście klubów seniora, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Impreza odbędzie się w środę, 7 grudnia, w hali Energia.

Aktywność fizyczna to doskonały sposób na zachowanie sił i zdrowia przez długie lata. Stąd też pomysł na organizację I Bełchatowskiej Olimpiady Sportowej Seniorów. Dla starszych mieszkańców naszego miasta będzie to doskonała okazja do spróbowania swoich sił w różnorodnych konkurencjach. Dodatkową korzyścią dla uczestników będzie możliwość integracji i poznania nowych znajomych. – Cieszę się, że w porozumieniu z władzami Miasta Bełchatowa na obiekcie administrowanym przez naszą jednostkę odbędzie się pierwsza taka sportowa impreza skierowana do starszych osób. Idea ta zrodziła się po wiosennych zmaganiach przedszkolaków i stąd też pomysł, aby taką zdrową rywalizację odbyli pomiędzy sobą starsi mieszkańcy Bełchatowa. To będzie szczególne wydarzenie podczas którego w jednym miejscu spotkają się wszystkie lokalne środowiska w których seniorzy aktywnie działają każdego dnia – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

W rywalizacji udział wezmą sześcioosobowe drużyny. Swoje reprezentacje mogą wystawić słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Sercańskiej Akademii Seniora, bełchatowianie skupieni wokół Cafe Senior Raj oraz wszystkich Klubów Seniora działających w naszym mieście. W trakcie imprezy sprawdzą swoją sprawność fizyczną, ale także umysłową. Na uczestników czeka bowiem 9 konkurencji:

  • slalom z piłką rehabilitacyjną,
  • rzut płetwą do celu,
  • przesyłka kijka Nordic Walking,
  • strzał do bramki,
  • bieg w parach z dużą piłką (FITBALL),
  • zbijanie kręgli piłką lekarską ważącą 1 kilogram,
  • budowa wieży z kubków jednorazowych (papierowych),
  • puzzle,
  • przebijanie balonów przy muzyce.

 

Na wszystkich uczestników olimpiady czekać będą upominki. Drużyna, która uzyska pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji, otrzyma puchar przechodni i pamiątkowy dyplom. Do pozostałych drużyn natomiast powędrują okolicznościowe dyplomy. Dodatkowo odbędzie się również konkurs kibiców na najlepszy doping dla poszczególnych drużyn. Najlepiej dopingująca grupa również zostanie nagrodzona.

Olimpiada „Seniorzy na sportowo, radośnie i profilaktycznie” odbędzie się w środę, 7 grudnia, w bełchatowskiej hali Energia przy ul. Dąbrowskiego. Początek rywalizacji o godz. 16:00. Organizatorami wydarzenia są miasto Bełchatów oraz Sercańska Akademia Seniora i Miejskie Centrum Sportu.

 

AP

 

Plakat promujący I Bełchatowską Olimpiadę SeniorówPlakat promujący I Bełchatowską Olimpiadę Seniorów