Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSiatkarskie starcie juniorów o finał

Siatkarskie starcie juniorów o finał

 

skra3W 2018 roku juniorzy Skry wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w Piłce Siatkowej

 

Zawodnicy EKS Skry Bełchatów powalczą o awans do finałów Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. W czterech półfinałowych turniejach zmierzy się 16 zespołów, z których w ostatecznych rozgrywkach spotka się najlepszych osiem. Od 15 do 17 marca w hali Energia o prawo walki o tytuł najlepszej w Polsce juniorskiej drużyny powalczą siatkarze z Łodzi, Warszawy, Częstochowy i – oczywiście – Bełchatowa.

 

Czy młodzi zawodnicy EKS Skry Bełchatów powtórzą sukces sprzed roku i obronią tytuł Mistrzów Polski Juniorów w Piłce Siatkowej? Po juniorskie złoto bełchatowianie sięgali do tej pory dwukrotnie – w 2006 roku (pod wodzą Roberta Malickiego) i w 2018 roku (prowadzeni przez Radosława Kolanka). Młodzi „Energetyczni” mają na swoim koncie także dwa brązowe krążki Marcina Kubata i jego zespołów z 2009 i 2014 roku.

Finały rozegrane zostaną w pierwszej połowie kwietnia, by się jednak do nich dostać najpierw trzeba zająć pierwsze lub drugie miejsce w turnieju półfinałowym. A ten już w najbliższy weekend.

W bełchatowskiej hali Energia zmierzą się zespoły z grupy III – KS Wifama Łódź, UMKS MOS Wola Warszawa, Hemarpol Norwid Częstochowa i EKS Skra Bełchatów. Z fazy ćwierćfinałowej podopieczni Radosława Kolanka wyszli niepokonani, co wskazuje na ich wysoką formę. Mistrzowie województwa łódzkiego liczą, że niesieni dopingiem własnej publiczności przejdą do rozgrywek centralnych.

Terminarz Turnieju Półfinałowego o Mistrzostwo Polski Juniorów w PiłceSiatkowej – Bełchatów 15-17 marca 2019

15 marca 2019 r. (piątek)

godz. 17:00 EKS Skra Bełchatów – Hemarpol Norwid Częstochowa
45 min po zakończeniu I spotkania KS Wifama Łódź – UMKS MOS Wola Warszawa

16 marca 2019 r. (sobota)

godz. 13:00 Hemarpol Norwid Częstochowa – UMKS MOS Wola Warszawa
45 min po zakończeniu I spotkania EKS Skra Bełchatów – KS Wifama Łódź

17 marca 2019 r. (niedziela)

godz. 11:00 KS Wifama Łódź – Hemarpol Norwid Częstochowa
45 min po zakończeniu I spotkania UMKS MOS Wola Warszawa – EKS Skra Bełchatów

AP
foto/ EKS Skra Bełchatów

 

Skład EKS Skry BełchatówSkład EKS Skry Bełchatów

Górny rząd od lewej: Jakub Gonerski (2), Maksymilian Werpachowski (12), Mikołaj Osiński (5), Dawid Piechota (13), Aleksander Antosiewicz (10), Hubert Węgrzyn (1), Dawid Filipek (11), Mateusz Bak (4), Szymon Ćwikliński (8)

Dolny rząd od lewej: Radosław Kolanek, Robert Węglewski (6), Tymoteusz Zadeberny (9), Adam Kostrzębski (16), Mikołaj Kałkowski (15), Paweł Górski (14), Wiktor Kołtunowicz (3), Władysław Lorek (7)

Trener: Radosław Kolanek
Drugi trener: Dominik Posmyk
Kierownik: Artur Surgut

 

Terminarz turnieju półfinałowego MPJ w PŚ