Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościSkorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji

Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji

Mieszkańcy stawiają na profilaktykę Mieszkańcy stawiają na profilaktykę i chętnie korzystają z akcji prozdrowotnych, fot. archiwum UM

 

Z bezpłatnych badań kardiologicznych, słuchu, kości, a także porad dietetyka i fizjoterapeuty będą mogli skorzystać bełchatowianie już w najbliższą niedzielę. Akcja „Zdrowie na plus” realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

 

 

Mieszkańcy po raz kolejny stawiają na profilaktykę. To właśnie zadanie prozdrowotne bełchatowianie wybrali do realizacji w ramach jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekt ten zakłada przebadanie jak najwięcej osób pod kątem wad postaw, osteoporozy czy schorzeń kardiologicznych.

 

Akcja „Zdrowie na plus”, bo o niej tutaj mowa, zaplanowana jest na dwie październikowe niedziele. W najbliższą, tj. 2 października zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 5 w Grocholicach, natomiast 16 października do Szkoły Podstawowej nr 12 na os. Binków. W godz. 12:00-16:00 na mieszkańców czekać będą fizjoterapeuta-ortopeda i dietetyk. Bełchatowianie będą mogli skorzystać z badania kości w specjalnej mobilnej pracowni, to znaczy w osteobusie. Będzie też okazja, by wykonać badania kardiologiczne, a 2 października dodatkowo jeszcze słuchu. Zadanie „Zdrowie na plus” realizuje Bełchatowskie Samorządowe Stowarzyszenie PLUS.

 

ADA

 

Plakat promujący akcję profilaktyczną