Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBełchatowianie spotkali się na Śniadaniu Wielkanocnym

Bełchatowianie spotkali się na Śniadaniu Wielkanocnym

Bełchatowianie spotkali się na Śniadaniu Wielkanocnym
Miejskie Śniadania Wielkanocne organizowane są z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej
W Wielkanocną Niedzielę bełchatowianie podzielili się święconym jajkiem. Świąteczne potrawy, życzenia, rodzinna atmosfera – to wszystko czekało na gości, którzy przyjęli zaproszenie na dziewiąte już miejskie Śniadanie Wielkanocne.

Świąteczne spotkanie tradycyjnie wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską zorganizowali dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy – zarówno osoby samotne, potrzebujące, jak i bełchatowianie, którzy po prostu chcieli złożyć sobie życzenia. Wszyscy, którzy zasiedli przy stołach w Oratorium im. św. Jana Pawła II, mogli skosztować świątecznych potraw. Na gości m.in. czekał: barszcz biały, sałatka jarzynowa, pasztet, wędliny i mięsa, a także coś na słodko, czyli babki i mazurki. Zanim mieszkańcy zasiedli do stołów, pokarmy pobłogosławił ks. dziekan Zbigniew Zgoda.

– Cieszę się, że możemy się dziś wszyscy spotkać przy tym świątecznym stole. Niech te poświęcone pokarmy i wspólny posiłek pomogą nam poczuć tę wielkanocną atmosferę oraz cieszyć się prawdą, że Chrystus Zmartwychwstał – powiedział ks. dziekan Zbigniew Zgoda.

Był także czas na rozmowy i życzenia. Wszystkiego dobrego na Święta i kolejne dni życzyła mieszkańcom prezydent Mariola Czechowska.

– Szanowni Państwo. W imieniu swoim, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Panów Wiceprezydentów, Radnych, serdecznie Was witam. Bardzo dziękuję, że przyjęliście zaproszenie i możemy wspólnie zasiąść przy wielkanocnym stole. Dziękuję w tym miejscu również OSP Bełchatów: wszystkim druhnom i druhom oraz prezesowi za doskonałą organizację. Dziękuję również zespołowi Promienie Bełchatowa, z którymi możemy wspólnie zaśpiewać wielkanocne pieśni. Szanowni Państwo, przyjmijcie proszę najlepsze życzenia dobrych, spokojnych świąt. Wiary, nadziei i miłości od Zmartwychwstałego Pana. Wszystkiego dobrego – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

Podczas Śniadania Wielkanocnego goście mogli też wysłuchać koncertu w wykonaniu chóru Promienie Bełchatowa. Warto dodać, że z miejskiego, świątecznego spotkania nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.

– To, co pozostało na stole na koniec śniadania, potrzebujący mogli zabrać ze sobą. Dla naszych gości przygotowaliśmy również kilkadziesiąt paczek z żywnością – mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik bełchatowskiej OSP.

>>> Zobacz fotogalerię: Miejskie Śniadanie Wielkanocne 2024

Kolejnych 30 paczek trafiło do osób, które głównie z przyczyn zdrowotnych nie mogły przyjść na miejskie Śniadanie Wielkanoce w Oratorium. Właśnie do nich pracownicy MOPS-u rozwieźli paczki już w Wielką Sobotę.

Miejskie Śniadanie Wielkanocne zwyczajowo odbyło sie w Oratorium Świętego Jana Pawła II
Miejskie Śniadanie Wielkanocne zwyczajowo odbyło sie w Oratorium Świętego Jana Pawła II
Świątecznej atmosfery dopełnił występ chóru Promienie Bełchatowa
Świątecznej atmosfery dopełnił występ chóru Promienie Bełchatowa