Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaSpektakl „Every Minute Motherland” w MCK-u

Spektakl „Every Minute Motherland” w MCK-u

Zaproszenie na spektakl „Every Minute Motherland”
„Every Minute Motherland” to wspólny projekt artystów polskich i ukraińskich
Fundacja Teatru Trans-Atlantyk oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zapraszają na spektakl pt. „Every Minute Motherland”, który odbędzie się 21 września br. o godzinie 19:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

„Every Minute Motherland” to dokumentalny spektakl taneczny. W skrócie przedstawia zewnętrzny i wewnętrzny punkt widzenia na wojnę i uchodźców. Projekt jest międzynarodowy, a konkretnie tworzy go zespół 7 tancerzy z Polski i Ukrainy, w tym uchodźców. Językiem tańca wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością. Wszystko w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.

Choreograf Maciej Kuźmiński uważa wojnę za potężną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch. Ponadto kwestionuje nasze wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu. W „Every Minute Motherland” przeżycie wyryte w ciałach tancerzy zostanie uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ludzkiego ciała i ducha w czasie i przestrzeni.

Od Mariupola po Charków i w wielu innych miejscach, gdzie wybuchła wojna, kultura i artyści stali się celami, w świadomej próbie zniszczenia Ukraińskiego narodu. Projekt ten jest aktem oporu wobec tych zbrodni i wyrazem solidarności z Ukrainą.

Bilety w cenie 10 zł do zakupu w kasach MCK lub TUTAJ.

Spektakl „Every Minute Motherland” powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Projekt finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizuje Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

mat. pras. MCK Bełchatów

Plakat „Every Minute Motherland”