Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto będzie remontować nawierzchnię boiska na hali Energia Miasto chce wymienić nawierzchnię boiska na hali Energia. W planach jest także zakup nowego telebimu. Wszystko po to, aby zapewnić siatkarzom Skry Bełchatów jak najlepsze warunki. Być może te inwestycje pomogą rozgrywać w Energii mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów.

 

Z remontami na hali miasto zamierza ruszyć jak najszybciej. Dlatego już na najbliższej sesji rady miejskiej prezydent Mariola Czechowska będzie wnioskować o przesunięcie w miejskim budżecie pieniędzy na te inwestycje. Mowa o 500 tys. zł.

 

– Zależy nam, aby na bełchatowskiej hali Energia mogły się odbywać rozgrywki Ligi Mistrzów. Nasi siatkarze, w tym roku, po raz dziewiąty zostali Mistrzami Polski. Warunki w jakich trenują i grają muszą być dobre, dlatego trzeba przeprowadzić kilka inwestycji – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Nawierzchnia mondo w Energii jest dwunastoletnia. I przez cały ten czas była mocno eksploatowana. Oprócz rozgrywek siatkarskich boisko służy również  uczniom Szkoły Podstawowej nr 1. Organizowane są też na nim różnorodne wydarzenia i koncerty, kilkakrotnie trenowała reprezentacja Polski w siatkówce czy futsalu.

 

– Od kilku miesięcy docierały już do nas uwagi, przede wszystkim ze strony zawodników, że nawierzchnia jest już starta, brakuje jej także elastyczności. Położenie nowej nawierzchni na pewno zagwarantuje bezpieczniejszą i komfortową grę  – tłumaczy prezydent Czechowska. Remont ma potrwać do  końca roku.

 

Miasto ma także w planach zakup telebimu, który będzie spełniał wymogi przepisów międzynarodowych. Przede wszystkim chodzi o wyświetlanie powtórek wideo, czyli challange. - Mamy drużynę mistrzów Polski, to i hala musi być mistrzowska – podkreśla Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które administruje halą. – Jeśli chcemy oglądać w Bełchatowie mecze Ligi Mistrzów taki telebim musi się znaleźć na hali. Właśnie trwa ekspertyza, gdzie powinien być on zamontowany i jakiej być wielkości. Wiadomo, że minimalne wymiary telebimu to 6x4 m – dodaje Szymczyk. Zakup telebimu to inwestycja na przyszłość, bowiem coraz częściej mówi się, że również PLUS LIGA będzie wprowadzać wyświetlanie powtórek na swoich meczach.

 

W ostatnim czasie na hali Energia miasto wymieniło także osiem drzwi przeciwpożarowych. Obiekt został także odpowiednio oznakowany. Wszystko kosztowało blisko 80 tys. zł. Kolejne 200 tys. zł magistrat przeznaczył na remont pokrycia dachu hali oraz na magazynie sportowym. Zakończył się on w październiku ubiegłego roku.

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl