Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Setki bełchatowian bawiły się w strefie kibica na placu NarutowiczaSetki bełchatowian opanowały plac Narutowicza. Podczas pierwszego meczu Polaków na mundialu strefa kibica cała była biało-czerwona. Zabawa trwała kilka godzin, już od 12.00 na kibiców czekało mnóstwo atrakcji. W trakcie meczu emocje sięgały zenitu i, mimo przegranej z Senegalem 1:2, wiara w sukces i wyjście naszej kadry z grupy jest niezachwiana. Okazja do kolejnego wspólnego kibicowania będzie w niedzielę, 24 czerwca. Tego dnia Polska zmierzy się z Kolumbią.


Bełchatowska strefa kibica okazała się strzałem w dziesiątkę. Setki mieszkańców ubranych na biało-czerwono tłumnie ściągnęły do centrum, by wspólnie dopingować podopiecznych Adama Nawałki. Spora część kibiców wyposażona była w szaliki, które wcześniej rozdawała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Podobne akcje prowadzone będą przed każdym spotkaniem naszej reprezentacji. Mecz Polska-Senegal wyświetlany był na telebimie ustawionym na scenie plenerowej przy Miejskim Centrum Kultury, na placu ustawiono także trybuny na ok. 70 osób, dla niepełnosprawnych kibiców wydzielona została także specjalna strefa.

Zabawa na placu Narutowicza rozpoczęła się kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. Już od południa chętni mogli spróbować swoich sił w strefie konsol, gdzie rozgrywane były wirtualne mecze w grze FIFA18. Najmłodsi bawili się w aktywnej strefie przygotowanej przez Miejskie Centrum Sportu, były gry i konkursy oczywiście związane z piłką nożną. Obszerny fotoreportaż ze wspólnego kibicowania można zobaczyć na oficjalnym profilu miasta na fb.

Na placu Narutowicza będzie można obejrzeć wszystkie mecze Polaków - grupowe i te po ewentualnym awansie do fazy pucharowej. Oznacza to, że transmitowane będą jeszcze spotkania 24 czerwca (godz. 20:00 z Kolumbią) i 28 czerwca (godz. 16:00 z Japonią). Finał tegorocznych Mistrzostw Świata rozegrany zostanie 15 lipca, który również będzie można wspólnie oglądać w centrum naszego miasta.

24.06.2018


15:00 – 20:00 Strefa konsol – FIFA18
17:30 – 20:30 Aktywna strefa dla dzieci
20:00 – 22:30 Pokaz meczu Polska – Kolumbia

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl