Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wyścig kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa i Memoriał Kazimierza Jasińskiego 1 lipca kolarze powalczą o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”, zaś młodsi sportowcy pojadą w Memoriale Kazimierza Jasińskiego. Swój mały wyścig będą też miały dzieci. W związku z przejazdem peletonu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

 

Na starcie spotkają się kolarze z rożnych stron kraju. Swoich reprezentantów, zarówno w wyścigu o Wielką Nagrodę Bełchatowa, jak i Memoriale Jasińskiego, będzie miał także Bełchatów. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach: senior-orlik i junior. Pierwsi będą mieć do pokonania dokładnie 137 kilometrów. W sumie zrobią 7 rund po 18,3 km. Kibice będą więc mogli kilkakrotnie podziwiać peleton. Juniorzy przejadą nieco mniej, bo 94 kilometry, czyli 5 okrążeń.

 

Bez względu na kategorię wszyscy pojadą tą samą trasą, która będzie przebiegać ulicami: Dąbrowskiego, 1-go Maja, Staszica, Olsztyńską, następnie przez Myszaki, Niedyszynę, Postękalice, Dobiecin i później ulicami Goetla, Staszica, Okrzei, Dąbrowskiego. Start i meta będzie się mieścić przy Hali Energia.

 

Początek wyścigu zaplanowany jest na godz. 10:20, zakończenie ok. godz. 14:00. W tym czasie na wspomnianych odcinkach kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu - tj. na czas przejazdu kolumny zawodników ruch będzie zamykany.

 

Dodatkową atrakcją w dniu wyścigu będą zawody dla dzieci. W zależności od wieku będą one sprawdzać swoje umiejętności na różnych dystansach. Ich start przewidziany jest chwilę po rozpoczęciu wyścigu głównego. Dla maluchów do lat 6 przewidziany jest dystans 100 m, dla 7- i 8-latków 500 m, zaś dla  9- i  10-latków 800 metrów. Dla najstarszych – 11- i 13-latków oraz 14- i 15-latków przygotowano trasy 1000 i 1500 metrowe.  Aby wziąć udział w zawodach dla dzieci konieczna jest zgoda rodziców oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny w biurze zawodów przy ul. Dąbrowskiego 11. Co ważne zawodnicy obowiązkowo muszą mieć kask.

 

Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa wystartuje już po raz 42. Z kolei Memoriał Kazimierza Jasińskiego – olimpijczyka i trzykrotnego mistrza Polski, który współtworzył Ludowy Sportowy Klub Kolarski przejedzie po raz 4. Organizacją tegorocznych zawodów zajmuje się właśnie LSKK, tradycyjnie wspiera je również prezydent Mariola Czechowska.

 

Program minutowy wyścigu:
8:00 – 10:00 Weryfikacja i przyjmowanie zgłoszeń w Biurze Wyścigu,
10:05 Odprawa techniczna
10:20 – 13:30 Wyścig w kategorii Senior-Orlik
10:25 – 12:40 Wyścig w kategorii Junior
14:00 Uroczyste zakończenie wyścigu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Kolarze spotkają się w Bełchatowie na wyścigu

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl