Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Triathlon spowoduje utrudnienia w ruchuJuż w najbliższą niedzielę, 22 lipca, odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych  tego roku - „Bełchatów LOTTO Triathlon Energy”. Pływanie w zbiorniku „Słok”, trasa rowerowa umożliwiająca zobaczenie uroków okolicy i bieg ulicami miasta z metą w samym sercu Bełchatowa spowodują utrudnienia w ruchu. Na czas etapów kolarskich i biegowych, w godz. 8:30 – 16:30, będą obowiązywały czasowe zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

 

Utrudnienia w ruchu drogowym


W godzinach 8:00 – 13:30 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok – Młyn aż do skrzyżowania w Dąbrowie.


W godzinach 10:30 – 14:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej (do Goetla), Staszica (od Goetla do Okrzei), Okrzei, Kwiatowa, Lecha i Marii Kaczyńskich i pl. Narutowicza.


W godzinach 11:00 – 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta – Kościuszki, Mielczarskiego, Pabianicka, Mickiewicza, Rotmistrza Pileckiego i Nadrzeczna.

  •  
  •    Zamknięcie trasy pętli rowerowej: 8:30 – 14:00
  •    Zamknięcie trasy dojazdu do miasta Bełchatowa: 10:30 – 14:00
  •    Zamknięcie ulic na trasie biegowej: 10:30 – 16:30


W związku z zamknięciem wyżej wymienionych ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do ww. Ruchem będą kierować osoby uprawnione. Szczegółową mapę utrudnień przedstawiamy poniżej. Ewentualne pytania w sprawie zamknięć można kierować mailowo na adres organizatora – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Mapa utrudnień w ruchu 22 lipca


W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy.

 

W związku z niedzielnym triathlonem, nastąpią także zmiany w rozkładzie jazdy emzetek. Wszystkie zmiany włącznie z mapkami zmienionych na czas triatlhlonu tras dostępne są TUTAJ..

Bełchatów w centrum triathlonowych zmagań

Lepsza trasa kolarska, zmieniona biegowa i szybszy niż zwykle start. To trzy zasadnicze zmiany, których mogą spodziewać się zawodnicy „LOTTO Triathlon Energy” w Bełchatowie już w najbliższą niedzielę, 22 lipca. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach, a wraz z jej rozpoczęciem można spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu.


Organizatorzy przewidzieli rywalizację na dystansie 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman, indywidualnie i w sztafetach. Najdłuższy z nich – połówka Ironmana – przewiduje przepłynięcie blisko 2 km (1,9 km), 90 km jazdy na rowerze i przebiegnięcie dystansu 21,1 km. Ustalone limity czasu ukończenia zawodów wynoszą 7h 30 min na dystansie 1/2 IM, 4h 30 min na dystansie 1/4 IM i 3h na dystansie 1/8 IM.


Podobnie jak w Starogardzie Gdańskim impreza zostanie zrealizowana na dwie strefy zmian, które będą zlokalizowane w dwóch różnych miejscach. Pierwsza w pobliżu zbiornika „Słok”, a druga w samym centrum miasta, tuż przy „Gigantach Mocy”. – Zawsze wsłuchujemy się w głos zawodników i o ile to jest tylko możliwe, staramy się wprowadzać udogodnienia. Dlatego m.in. zmiana na plus trasy kolarskiej i biegowej – mówi Adam Greczyło, event dyrektor Energy Events.


Trasa biegowa poprowadzona jest ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Tym razem zawodnicy będą pokonywać ostatni dystans m.in. przed Urzędem Miasta, ulicą Kościuszki. Będzie mniej biegania po piasku, bo odcinek trasy w parku został usunięty. Nie zmieniła się lokalizacja strefy finiszera, która ponownie umiejscowiona została na pl. Narutowicza. Zmiana również dotknęła trasę rowerową, która w tym roku dostarczy industrialną scenerię podczas przejazdów przez tereny Elektrowni i Kopalni Bełchatów.

 

Trasy "Bełchatów LOTTO Triathlon Energy"


– 22 lipca witać będziemy triathlonistów w samym sercu Bełchatowa. Bardzo się cieszę, bo jesteśmy miastem, które kocha sport i niezwykle ceni sportowców. Zawsze z niecierpliwością czekamy na sportowe emocje, a tych z pewnością nie zabraknie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Miasta Bełchatowa. Wzorem lat ubiegłych Organizatorzy przeprowadzą także specjalną kwalifikacje dla służb mundurowych.


O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. Do rywalizacji podczas „LOTTO Triathlon Energy” w Bełchatowie stanie 400 zawodników z całej Polski. Zawodnicy i w tym roku liczą na doping mieszkańców Bełchatowa na ulicach miasta.

 

MCS

 

Meta triathlonu będzie znajdować się na placu Narutowicza
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl