Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Ruszyły zapisy do "Bełchatowskiej Piętnastki"Przed nami ostatni już w tym roku bieg z cyklu "Triady Bełchatowskiej". XXII edycja "Piętnastki" odbędzie się 4 listopada, ale zapisy ruszają już teraz. Im szybciej się zdecydujemy, tym lepiej się przygotujemy i mniej zapłacimy za udział w zawodach.  Na chętnych czekają dwie trasy: krótsza lub dłuższa i blisko 1500 pakietów startowych.
 
Uczestnicy ulicznego biegu "Bełchatowska Piętnastka" spotkają się na starcie przy hali „Energia” 4 listopada. Tu też usytuowane zostanie Biuro Zawodów. By dotrzeć do mety, również przy "Energii", zawodnicy będą musieli przebiec ulicami naszego miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza, Staszica, Okrzei. Biegacze do wyboru mają dwa dystanse: główny - o długości 15 km oraz krótszy, rekreacyjny, mierzący 5 km. Trasy posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ( PZLA), co oznacza, że dystans został profesjonalnie i dokładnie zmierzony.
 
Podobnie jak w latach ubiegłych wysokość pobieranej opłaty różni się w zależności od czasu dokonania zgłoszenia. 
 - W związku z tym zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania się na „Piętnastkę”, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo parę złotych i będą mieli pewność, że nie zabraknie dla nich miejsca na starcie – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.
Do końca września opłata za start na trasie głównej wynosi 45 zł, następnie do 21 października będzie to 55 zł, a później, tzn. do końca miesiąca - 65 zł. Za start w biegu rekreacyjnym chętni muszą zapłacić 10 zł
 
By wziąć udział w "Piętnastce", należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie http://www.timerecords.pl/ oraz uiścić opłatę startową. Zgłoszenie online przyjmowane będą do 29 października

Warto się wcześniej zapisć

 lub do wyczerpania miejsc. Limit miejsc na bieg główny wynosi 1250 osób, zaś na bieg towarzyszący – 120 osób.
 
Regulamin "Bełchatowskiej Piętnastki" dostępny TUTAJ.

„Bełchatowska Piętnastka” 

To jeden z najstarszych biegów w regionie łódzkim. Pierwsza jego edycja odbyła się w 1984 roku. Po czternastoletniej przerwie w 2009 roku "Piętnastka" powróciła do kalendarza biegowych imprez i cieszy się niesłabnącym zainterewsowaniem sportowców nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Na starcie ostatnich edycji bełchatowskiego biegu stawało nawet ponad 1200 biegaczy. Jako przedsięwzięcie o zasięgu międzynarodowym bieg ulicami naszego miasta każdego roku otrzymuje coraz lepsze recenzje. Podobnie jak w latach ubiegłych "Bełchatowskiej Piętnastce" towarzyszyć będzie podsumowanie „Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”.

 
W ubiegłym roku bieg po raz drugi w historii wygrał Mykola Iukhymchuk z Ukrainy, który trasę pokonał w 45:43 s. Powtórzył tym samym wyczyn znanego polskiego lekkoatlety specjalizującego się w biegach długodystansowych Henryka Szosta, który „Piętnastkę” wygrał dwa razy z rzędu w 2010 i 2011 roku.

"Bełchatowska Triada"

"Piętnastka" to trzeci i ostatni etap "Bełchatowskiej Triady". W marcu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", a w kwietniu II Bełchatowski Bieg Nocny.  
KZB/MCS
Zapisując się teraz, można zaoszczędzić
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl