Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rowerowy plac zabaw powstał na os. Binków wzdłuż ulicy TurkusowejUwaga! Na otwarcie rowerowego placu zabaw na osiedlu Binków trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Pumptrack miał zostać otwarty 28 sierpnia, jednak termin został przesunięty na wrzesień. 

 

 

Już 28 sierpnia cykliści i nie tylko będą mogli przetestować pierwszy w Bełchatowie pumptrack. Podczas otwarcia będzie czekać wiele atrakcji, m.in. nauka jazdy z instruktorem, wyścigi na czas, pokazy z wyjątkowymi trikami. Będzie też specjalna strefa dla dzieci i konkursy.Rowerowy plac zabaw przy ulicy Turkusowej jest gotowy. Rowerzyści, deskorolkarze, rolkarze, a nawet jeżdżący na hulajnogach będą mogli z niego korzystać już niebawem. Otwarcie torów planowane jest bowiem na najbliższy wtorek, czyli 28 sierpnia. Warto zarezerwować sobie czas już teraz, bo atrakcji jakie miasto przygotowało wspólnie z Miejskim Centrum Sportu jest sporo.

 

 

Cała impreza wystartuje o godz. 16:00 i potrwa kilka godzin. Ci, którzy czują się na siłach mogą sprawdzić swoje umiejętności w specjalnym wyścigu na czas. Warto dodać, że pomiary będą prowadzone profesjonalnie, to znaczy tak jak podczas oficjalnych zawodów. Będzie też coś dla tych, co dopiero raczkują w jeździe albo chcą się nauczyć jeszcze więcej. Dla nich przygotowano szkolenia na torze - poprowadzi je instruktor. Nie zabraknie popisów amatorów, którzy z pewnością pokażą wiele niezwykłych trików.

 

Z pumptracku będą mogli korzystać rowerzyści, ale też deskorolkarze i rolkarze

Ponadto stanie miasteczko ruchu drogowego i stoiska, gdzie będzie można wypożyczyć rower i kask lub bezpłatnie przeprowadzić serwis swojego roweru. Swoją strefę będą mieć także maluchy. Organizatorzy przygotowali też wiele konkursów.

 

Bełchatowski papmtrack jest trzecim co do wielkości w kraju. Usytuowany jest na ponad 2100 mkw z czego ponad 900 mkw to powierzchnia asfaltowa. Tworzą go dwa tory o różnym stopniu trudności. Flow track ucieszy starszych i bardziej doświadczonych wielbicieli sportów rowerowych, dając im m.in. możliwość wykonywania skoków z płynną jazdą na dużych, bezpiecznych profilowanych zakrętach. Przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności będą mieć wysokość od 50 do 170 cm. Druga część, czyli easy pump miasto przygotowało specjalnie z myślą o najmłodszych. Tor składa się bowiem z niewielkich przeszkód od 40  do 60 cm, zaś odpowiednio profilowane zakręty pozwalają bezpiecznie zmieniać kierunek jazdy niezależnie od prędkości z jaką będzie się poruszać rowerzysta.

 

Pumptrack to świetna rozrywka zarówno dla doświadczonych rowerzystów, jak i dla dzieci na małych rowerach. Skorzystają też z niego ci, którzy jeżdżą na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. - Ta atrakcja z pewnością spodoba się zarówno dzieciom jak i młodzieży jak i starszym mieszkańcom – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Pumptracki są hitem ostatnich lat w wielu miastach w Polsce, do tej grupy dołącza także Bełchatów.  Będzie to trzeci, pod względem wielkości, taki obiekt w kraju – dodaje prezydent Czechowska.

 

Pumptrack, którego budowa kosztowała ponad 1 mln 700 tys. zł, będzie doskonałym uzupełnieniem pobliskiego skateparku. A skateplaza, z której bełchatowianie korzystają od 2016 roku, okazała się strzałem w dziesiątkę, przyciągając tłumy amatorów wyczynowej jazdy. Rowerowy plac zabaw to część projektu, zakładającego budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego wzdłuż ulicy Turkusowej aż do placu zabaw przy ulicy Kredowej. Oprócz dwóch torów rowerowych w jego skład wchodzi m.in. pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia. Te obiekty miasto chce budować w przyszłym roku. Magistrat szacuje, że zagospodarowanie całego tego ternu, tj. od ulicy Turkusowej do Kredowej, będzie w sumie kosztować 5 mln zł.   

 

AD-A

 

 

Otwarcie bełchatowskiego pumptracku już 28 sierpnia

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl