Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa dla sportowców

 

Bełchatowianie, którzy odnoszą sportowe sukcesy mogą się ubiegać o miejskie stypendium. Trzeba złożyć wniosek, termin mija 15 października. Na sportowców, a także trenerów czekają również nagrody. O gratyfikację można się ubiegać cały rok, ale wniosek najlepiej złożyć do połowy października.

 

Szansę na zdobycie stypendium mają sportowcy, którzy spełniają kilka warunków. Uprawiają dyscyplinę ujętą w ministerialnym wykazie sportów – wśród nich jest m.in. kolarstwo, pływanie, taekwon-do, piłka nożna, przez ostatni rok brali udział w zawodach rangi mistrzowskiej, zajęli czołowe miejsce w Igrzyska Olimpijskich lub/i mistrzostwach. Osoby, które chcą się starać o stypendium muszą być także mieszkańcami Bełchatowa. Szczegółowe informacje, co jeszcze komisja stypendialna będzie brała pod uwagę, można znaleźć w regulaminie załączonym poniżej.

 

Aby ubiegać się o stypendium, trzeba wypełnić wniosek. I wraz z innymi potrzebnymi dokumentami złożyć go w magistracie – w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu (ul. Kościuszki 15, tel. 44 733 51 01) do 15 października. Tegoroczny wniosek jest nieco inny niż rok temu – nową wersję można pobrać z załącznika poniżej lub odebrać w Urzędzie Miasta.

 

Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa, każdego roku, trafiają do kilkunastu osób. W zależności od osiągniętych wyników waha się od 500 do 300 złotych miesięcznie. Tylko w tym roku miasto zamierza przekazać sportowcom ponad 50 tys. zł. Stypendium bełchatowianie mogą wykorzystać w różny sposób, m.in. na udział w zawodach i szkoleniach, zakup potrzebnego sprzętu czy realizację sportowych marzeń. – Wkażdy swój sukces, nawet ten najmniejszy, sportowcy wkładają ogrom pracy i czasu. Takie postawy należy doceniać i nagradzać, dlatego każdego roku stypendium Miasta Bełchatowa wyróżniamy kilkanaście osób. To forma uznania dla ich talentu a także podziękowanie za promocję naszego Miasta w kraju, na arenie europejskiej, a nawet światowej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Sportowcy mogą się również ubiegać o nagrodę Miasta Bełchatowa. Podobna gratyfikacja, co roku przyznawna jest także bełchatowskim trenerom. Nagrody, dyplom, medal czy puchar mogą otrzymać szkoleniowcy, których wychowankowie zajęli medalowe miejsce na mistrzostwach Polski, brali udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Uniwersjadzie, Paroolimpiadzie, Igrzyskach olimpijskich albo zostali powołani do kadry narodowej. W tym przypadku nie ma terminu do kiedy trzeba złożyć wniosek. Jednak najlepiej zrobić to do połowy października. Gratyfikacje dla instruktorów najczęściej wręczane są podczas uroczystej inauguracji roku sportowego, która zazwyczaj odbywa się na przełomie października i listopad.

 

Stypendiami miasto nagradza również artystów. I w tym przypadku trzeba złożyć odpowiedni wniosek. O tym kiedy magistrat będzie je przyjmować wnioski o stypendia artystyczne poinformujemy wkrótce.

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl