Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie odbył sie mecz o Superpuchar Polski w Futsalu.

 

Bełchatowscy kibice śledzili zmagania dwóch najlepszych w kraju drużyn futsalowych. Zaskoczenia nie było - w meczu finałowym lepsi okazali się zawodnicy BTS Rekord Bielsko-Biała, 32. drużyna w Europie. Hala Energia już po raz kolejny stała się areną piłki halowej na najwyższym poziomie.


W sobotę, 8 września, Bełchatów gościł krajowych gigantów futsalu. Polski Związek Piłki Nożnej nie bez powodu zdecydował, że starcie o Superpuchar Polski odbędzie się w hali Energia. Zarówno organizacja, jak i atmosfera meczu, który pod koniec ubiegłego roku Polska rozegrała z Gruzją właśnie w Energii, zostały ocenione bardzo wysoko. Nikt nie miał wątpliwości, że wybór miejsca na tak ważne rozgrywki jest trafiony.

Sobotnim meczem o Superpuchar Polski oficjalnie zainaugurowano nowy sezon rozgrywek w futsalu. Na boisku spotkały się dwie najlepsze drużyny z kraju. Przeciwnikiem Rekordu Bielsko-Biała, czyli mistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów był MOKS Słoneczny Stok Białystok – finalista ostatniej edycji Pucharu Polski. Dla sympatyków piłki halowej było to o tyle ważne spotkanie, że zawodnicy obu drużyn rywalizowali ze sobą już po raz drugi. Wcześniej w finale Halowego Pucharu Polski biało-zieloni pokonali MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:1. Również w Bełchatowie białostoczanie musieli uznać wyższość piłkarzy z Bielska-Białej – zdobywców najważniejszego krajowego trofeum Superpucharu Polski 2018. Dobra forma zawodników Rekordu przełożyła się niewątpliwie na wysoką wygraną meczu - 10:4. Zdobyte rok wcześniej w meczu z Clearex Chorzów (5:0) trofeum pozostanie zatem w Bielsku-Białej. To już trzecie w historii rozgrywek zwycięstwo tego zespołu.


Trzeba przyznać, że halówka cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Widać to też było na trybunach bełchatowskiej Energii. Na sobotni mecz, na który wstęp był wolny, przyszli nie tylko dorośli, ale też dzieci. Przypomnijmy, że futsal w pierwotnym zamyśle był dziecięcą i młodzieżową odmianą futbolu. Dorośli zaczęli uprawiać tę zespołową dyscyplinę dopiero po jakimś czasie. Początki piłki halowej (jako dyscypliny sportowej) w Polsce sięgają roku 1989. Wtedy to rozegrano pierwsze mistrzostwa Polski.


Mecze o Superpuchar Polski w Futsalu organizowane są, z przerwami, od 2004 roku. Podczas takich spotkań o trofeum walczą aktualny mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski.


Jak podkreślają kibice, warto było przyjść i obejrzeć mecz futsalowy Nie brakowało ani emocji, ani prawdziwie sportowej atmosfery.

 

KZB

fot. MSC Bełchatów

 

Wstęp na mecz był wolny

Futsal cieszy sie dużym zainteresowaniem

Rekord Bielsko-Biała zatrzymali superpuchar.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl