Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska Piętnastka wystartuje 4 listopada

 

Już blisko 800 osób zapisało się na „Bełchatowską Piętnastkę”. W tym roku biegacze wyjątkowo będą klasyfikowani w dodatkowej kategorii – „Niepodległa”. Nawiązuje ona do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Na starcie amatorzy biegania spotkają się już 4 listopada. Do pokonania tradycyjnie mają piętnastokilometrowy dystans. Trasa, jak zawsze prowadzić będzie ulicami Bełchatowa, m.in. Dąbrowskiego, Staszica, Olsztyńską, Sienkiewicza. Na tych, którzy pokonają ją jak najszybciej czeka miejsce na podium i nagroda. A tym razem sportowcy mogą powalczyć o zwycięstwo w jeszcze jednej – nowej kategorii – „Niepodległa”. Swoją nazwą nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzoną właśnie w tym roku. „Bełchatowska Piętnastka” wystartuje dokładnie tydzień przed głównymi uroczystościami przypadającymi na 11 listopada.  

 

W „Niepodległej” klasyfikowani będą wyłącznie zawodnicy legitymujący się obywatelstwem polskim (na podstawie dowodu osobistego lub paszportu). A nagrody, których pula sięga 5 600 tys. zł, trafią do zdobywców sześciu pierwszych miejsc zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Gratyfikacje wahają się od 800 zł za pierwszą lokatę do 200 zł za miejsce szóste.

 

- Do startu w biegu zapisało się już prawie 800 osób, ale liczba startujących może się jeszcze zmienić, bo zapisy wciąż trwają – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które organizuje „Piętnastkę” wspólnie z miastem Bełchatów i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym. - Internetowo można się zgłaszać do 29 października. Nie ma jednak, co zwlekać bo limit startujących to 1250 biegaczy – dodaje Szymczyk.

 

Aby wystartować w biegu trzeba się zarejestrować na: https://www.timerecords.pl/ i wnieść opłatę startową. Do 31 października wpisowe na bieg wynosi 65 zł. Jeśli nie zapełni się limit startujących zapisy będą możliwe także w dniu biegu – wówczas opłata wynosić będzie 100 zł.

 

Przy okazji „Bełchatowskiej Piętnastki” wystartuje także bieg na 5 kilometrów, ale limitów zawodników już jest wyczerpany. Bełchatów ponownie będzie miejsce podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

 

Więcej szczególów odnośnie trasy "Piętnastki", a także regulamin można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

 

Na zwycięzców czekają nagrody m.in. w kategorii "Niepodległa"Na biegaczy czekają pamiątkowe medale

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl