Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Hala Energia wzbogaciła się o nowe telebimy

 

O dwa nowoczesne telebimy LED wzbogaciła się hala Energia. Posłużą one głównie podczas meczów Skry Bełchatów, bowiem dostosowane są do wyświetlania siatkarskiego systemu video challenge. Ekrany były już testowane, podczas ostatniego meczu żółto-czarnych.

 

Telebimy kosztowały miasto blisko 250 tys. zł. Mniejszy z ekranów – o wymiarach 3x2 zamontowany został pod balkonem, w miejscu gdzie dotychczas wisiała tablica wyników. Drugi – o znaczenie większych wymiarach, bo 4x6 m znajduje się na ścianie zachodniej hali. Wyposażony jest on w system, który umożliwia podnoszenie i opuszczanie ekranu w zależności od potrzeby. Dzięki temu będzie go można wykorzystywać zarówno podczas meczów, jaki innych imprez np. koncertów, targów czy prezentacji.

 

Obydwa telebimy mogą pełnić funkcje tablicy wyników. Przystosowane są także do odtwarzania spotów reklamowych i co najważniejsze transmisji telewizyjnych w najlepszej rozdzielczości, co jest niezbędne do wyświetlania powtórek siatkarskiego systemu video challenge. Sprzęt może być koordynowany z dwóch miejsc dowodzenia za pomocą urządzeń dotykowych. Nowoczesne telebimy LED zastąpiły wyświetlacze diodowe, które co prawda wciąż są niezawodne, ale spełniają już wielu wymogów technicznych.  

 

O zakupie telebimów mówiło się już kilka miesięcy temu. O doposażeniu hali Energia prezydent Mariola Czechowska wspominała jeszcze w czerwcu: - mamy drużynę mistrzów Polski to i hala musi być mistrzowska. Zależy nam, aby to właśnie w Bełchatowie na hali Energia mogły się odbywać rozgrywki Ligi Mistrzów. Abyśmy mogli oglądać mecze tej rangi musimy spełniać kilka wymogów, m.in. musza być telebimy, na których będzie można wyświetlać siatkarskie powtórki – tłumaczyła prezydent Czechowska.

 

- Dołożyliśmy wszelkich starań, aby telebimy były na hali jak najszybciej. Tak, by Skra mogła z nich korzystać już podczas pierwszych domowych meczy trwającego sezonu Polskiej Ligi Siatkówki – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które administruje halą Energią.

 

Telebimy testowane były właśnie podczas ostatniego meczu siatkarskiego mistrza Polski. – Sprzęt, o który wzbogaciła się Energia, spełnia m.in. aktualne wymagania międzynarodowych federacji np. siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki. Co daje nam możliwość organizowania wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie – podsumowuje Szymczyk.

 

Dwa nowoczesne telebimy na hali Energia

Nowoczesne telebimy miasto zamontowało na hali Enragia

fot. MCS Bełchatów

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl