Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ponad 800 biegaczy na mecie Piętnastki

 

Bełchatów ponownie gościł amatorów biegania, którzy 4 listopada wystartowali w 22 Bełchatowskiej Piętnastce. Na starcie stanęło ponad osiemset osób, kolejnych sto pobiegło w biegu rekreacyjnym. Piętnastka była trzecim i zarazem ostatnim biegiem z Triady Bełchatowskiej, zamykała także cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

 

Listopadowy bieg to jeden ze znaków firmowych Bełchatowa. Aby w nim wystartować przyjeżdżają amatorzy biegania z różnych zakątków Polski a nawet zagranicy. Z roku na rok Piętnastka zbiera coraz lepsze recenzje. Przez sportowców uznawana jest także za jeden z ostatnich w regionie ważnych biegów w sezonie.

 

Na biegaczy tradycyjnie czekał 15 kilometrowy dystans. Trasa – trzy 5 kilometrowe okrążenia, prowadziła bełchatowskimi ulicami ze startem i metą przy hali Energia. O jak najlepsze wyniki rywalizowało 843 biegaczy.

 

– Było o co walczyć, bowiem pula nagród w tym roku wynosiła ponad 9 tys. zł – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, który zorganizowało Piętnastkę wspólnie z miastem i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym. – Było siedem kategorii wiekowych oraz open dla kobiet i mężczyzn oraz najlep­szej bełchatowianki i bełchatowianina. Dodatkowo utworzyliśmy jeszcze jedną kategorię – „Niepodległa”. Swoją nazwą nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, której główne obchody przypadają dokładnie za tydzień, czyli 11 listopada – dodaje Szymczyk.

 

Zwycięzcą tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki został Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia, który zameldował się na mecie z czasem 47:15. Na kolejnych miejscach na podium stanęli: Paweł Ochal (47:46) i Mateusz Demczyszak (48:37).

W kategorii kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjna była Monika Kaczmarek. Aby pokonać piętnaście kilometrów łodzianka potrzebowała 53:49. Trzy minuty później linię mety przebiegła Karolina Giza (56:49) i Ewa Kucharska (57:45).

 

W „Niepodległej” klasyfikacja ułożyła się następująco: Arkadiusz Gardzielewski (47:15), Paweł Ochal (47:46), Mateusz Demczyszak (48:37), Patryk Stypułkowski (49:52), Tomasz Owczarek (50:07), Seweryn Duda (50:16). W gronie kobiet triumfowały: Monika Kaczmarek (53:26), Karolina Giza (56:49), Ewa kucharska (57:45), Martyna Balcerzak (58:34), Barbara Noga (59:40), Marta Bukowska (01:01:21).

 

Swoją kategorię mieli również bełchatowianie. Najlepsi wśród nich okazali się: Sylwia Hałaczkiewicz z czasem 01:05:13 oraz Tomasz Owczarek, który trasę przebiegł w 50:07 i po raz kolejny – nieprzerwanie od 2011 roku, obronił ten tytuł.  

 

Zawodnicy, którzy nie czuli się na siłach, aby pokonać piętnaście kilometrów mogli spróbować swoich sił w biegu rekreacyjnym na 5 kilometrów. Wystartowało w nim 103 osoby. Najlepiej z jednym okrążeniem poradził sobie Robert Sobczak, który potrzebował 16:54, cztery sekundy później na metę wbiegł Maciej Jagusiak (16:58), a z czasem 17:09 Damian Skupiński. W gronie kobiet najszybsze były: Wanda Panfil (20:05), Justyna Chudzik-Warzecha (22:30) i Paulina Jaźwiec (23:05).

 

W tym roku po raz pierwszy odbyła się biegowa Triada Bełchatowska. Tworzyły ją trzy biegi: Tropem Wilczym na 5 km, 2 Bełchatowski Bieg Nocny na 10 km i Bełchatowska Piętnastka o dystansie 15 km. Na zawodników, którzy przekroczyli metę wszystkich trzech biegów - a takich sportowców było dokładnie 78 - czekał pamiątkowy medal.

 

Podobnie jak w latach poprzed­nich Bełchatów był miejscem podsumo­wania „Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”, a zarazem ostatnim akcentem rundy jesiennej. W jej trakcie biegacze mogli uczestni­czyć m.in. w łódzkim maratonie oraz ło­wickim półmaratonie.

 

Fotogaleria Bełchatowska Piętnastka - cz. 1

Fotogaleria Bełchatowska Piętnastka - cz. 2

 

Bełchatowska Piętnastka wystartowała po raz 22

Biegaczy wspuierali kibice

Trasa biegu prowadziła bełchatowskimi ulicami

Na najlepszych czekały nagrody

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl