Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas obchodów jubileuszu Skra kibice poznali skład Skry na najbliższy sezonPodczas oficjalnych obchodów jubileuszu kibice poznali skład Skry na najbliższy sezon

 

Z okazji 90-lecia istnienia Skry Bełchatów klub przygotował niespodziankę dla kibiców. Mowa o jubileuszowym turnieju, w którym obok gospodarzy do walki stanęły trzy zespoły z czołówki Plus Ligi. W Hali Energia zaprezentowany został też skład dziewięciokrotnych Mistrzów Polski.Rok 2020 jest wyjątkowy dla KPS Skra Bełchatów. Od dziewięciu dekad jego siatkarze walczą o najważniejsze w kraju, Europie i na świecie tytuły, dostarczając jednocześnie kibicom emocji na najwyższym, sportowym poziomie. – Od samego początku Skra jest nierozerwalnie związana z naszym miastem, wrosła w jego historię i serca kilku pokoleń bełchatowskich kibiców. Wszystkim siatkarzom, trenerom i władzom życzę kolejnych pięknych jubileuszy i samych wygranych meczów, które potwierdzą silną pozycję klubu w całym siatkarskim świecie – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa obchody 90-lecia istnienia klubu miały inną formę, niż pierwotnie planowano. By jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy w historii klubu moment, w hali Energia odbył się “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”. Dlaczego zdecydowano się na taką formę uczczenia rocznicy działalności klubu, na oficjalnej stronie Skry tłumaczy jej prezes. - Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Chcieliśmy wrócić do tych historycznych wydarzeń. Turniej jest dla nas ważny również pod kątem szkoleniowym, bo zaproszenie do udziału w nim przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek 12 września – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

W turnieju udział wzięły silne ekipy z Ligi Mistrzów Świata: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie. W wielkim finale, który rozegrany został w niedzielę, 23 sierpnia, spotkali się gospodarze z Zaksą. Ostatecznie triumfowali siatkarze z Kędzierzyna – Koźla, wygrywając trzy sety – 25:18, 25:14 i 28:26. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Aluronu, a czwarte Jastrzębski.

 

>>> Fotogaleria: 90-lecie Skrzy Bełchatów

 


Turniej był też doskonałą okazją do prezentacji bełchatowskiej drużyny na nadchodzący sezon 2020/2021. Od 12 września żółto-czarne barwy reprezentować będą: atakujący - Bartosz Filipiak, Dušan Petković; przyjmujący - Taylor Sander, Milan Katić, Milad Ebadipur, Mikołaj Sawicki; środkowi – Karol Kłos, Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber; rozgrywający - Grzegorz Łomacz, Mihajlo Mitić; libero - Kacper Piechocki, Robert Milczarek. W walce o kolejne sukcesy i mistrzowskie tytuły poprowadzą ich Michał Mieszko Gogol i jego asystent Radosław Kolanek.


AP

 

W jubileuszowym turnieju Skra Bełchatów zajęła drugą lokatęW jubileuszowym turnieju Skra Bełchatów zajęła drugą lokatę

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl