Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

pumptrackNa bełchatowskim pumptracku spotkają się amatorzy jazdy na rowerach i hulajnogach


W najbliższą sobotę, 8 czerwca, fani jazdy na dwóch kółkach zmierzą się podczas rowerowych i hulajnogowych zawodów. Młodsi i starsi, jeżdżąc na czas po bełchatowskim pumptracku, powalczą o cenne nagrody rzeczowe. Start o godz. 10.

 

 

Emocjonująca rywalizacja sportowa, dwie szanse przejazdowe i trzy kategorie wiekowe - tak zapowiadają się bełchatowskie zawody w parku rowerowym na osiedlu Binków. W sobotę, 8 czerwca, na pumptracku spotkają się amatorzy jazdy na rowerze oraz hulajnodze.


Swoich sił będą mogli spróbować zawodnicy w różnym wieku, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Najpierw, o godz. 10, wystartują najmłodsi, mający od 7 do 12 lat. Na godz. 11:30 zaplanowano start drugiej grupy zawodników, w wieku 13-16 lat, a na godz. 13 – siedemnasto- i osiemnastolatków.


Zwolennicy jazdy na rowerze lub hulajnodze, którzy chcieliby wziąć udział w pumptrackowych zmaganiach, w dniu zawodów powinni zgłosić się do organizatorów z podpisaną wcześniej zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Formularz dokumentu, podobnie jak regulamin, można pobrać z załączników poniżej lub bezpośrednio ze strony www.msc.belchatow.pl. Termin zapisów upływa na krótko przed wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Jak podkreślają organizatorzy – Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie – ważne jest, by każdy uczestnik miał kas ochronny i dowód tożsamości lub legitymację szkolną. Bez tego nie będzie można stanąć na linii startu.


Zawodnicy okrążą wyznaczoną trasę dwukrotnie, a w ostatecznej klasyfikacji liczyć się będzie krótszy czas przejazdu.


Najlepsi w swojej kategorii wiekowej otrzymają cenne nagrody rzeczowe o łącznej wartości około 2 tys. złotych. Do zwycięzcy trafi voucher na kwotę 150 złotych, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody odpowiednio w wysokości 100 i 70 złotych. Zrealizować je będzie można w sklepach RTV AGD.


Najlepszym miejscem na tego typu sportowe imprezy jest oddany w 2018 roku pumptrack przy ul. Turkusowej. Przypomnijmy, że zajmuje on powierzchnię 2100 mkw, z czego ponad 900 mkw to trasa asfaltowa. Na co dzień z dwóch torów: trudniejszego Flow track i Easy pump - z niewielkimi przeszkodami, korzysta bardzo wielu bełchatowian.

 

Fot. MCS

KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl