Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Powołani do kadry kick bokserzy reprezentować będą Polskę w formule point-fighting; fot./Knock-Out Team BełchatówPowołani do kadry kick bokserzy reprezentować będą Polskę w formule point-fighting; fot./Knock-Out Team Bełchatów

 

Bełchatowianie Bartłomiej Kęsy (Junior), Marcel Adasiewicz (Kadet Starszy) i Krystian Gortat (Senior), otrzymali powołanie do kadry narodowej w kick-boxingu. Będą oni reprezentować Polskę w formule PF, czyli point-fighting. Wszyscy trzej zawodnicy na co dzień trenują w Knock-Out Team Bełchatów.

 


Mamy dobrą wiadomość dla fanów sportów walki. Dwóch młodych bełchatowskich kick bokserów znalazło się w drużynie narodowej. Fantastyczne występy podczas czerwcowych Mistrzostw Polski oraz turnieju o Puchar Polski Kadetów zaowocowały powołaniem Bartłomieja Kęsego oraz Marcela Adasiewicza do kadry narodowej na rok 2021/2022. Pierwszy ze świeżo upieczonych kadrowiczów startuje w kategorii wiekowej Junior – 69 kg, drugi natomiast w Kadetach Starszych – 37 kg. Obaj są zawodnikami Klubu Sportowego Knock-Out Team Bełchatów, a o rozwój ich sportowego talentu i umiejętności dba doświadczony trener Krystian Gortat.

 

Na tym fantastyczne wiadomości się nie kończą. Wspomniany szkoleniowie także znalazł się w kadrze narodowej na rok 2021. Krystian Gortat będzie reprezentował Polskę w kategorii senior - 63 kg.


Powołania do kadry to nie jedyne sukcesy, jakimi w ostatnim czasie pochwalić się może bełchatowski klub. Podczas rozgrywanych pod koniec czerwca w Zawierciu Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów jego reprezentanci zdobyli 4 medale, zaś podczas Pucharu Kadetów aż 7 krążków. Na podium stawali:

 

  • kadeci młodsi: Jakub Poteralski (3. miejsce PF), Filip Czechowski (3. miejsce LC), Szymon Zatorski (3. miejsce PF),
  • kadeci starsi: Marcel Adasiewicz (2. miejsce PF), Jonasz Gortat (3. miejsce LC),
  • juniorzy: Bartłomiej Kęsy (3. miejsce PF), Wiktor Paszkiewicz (3. miejsce PF) ,
  • senior: Krystian Gortat (2. miejsce PF).

 

>>> Zobacz fotogalerię w zawodów w Zawierciu (fb Knock-Out Team Bełchatów)


Wszystkim kick bokserom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na matach.

 

AP

 

*PF (point-fighting) - formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników; walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika; ograniczona siła uderzeń; walka odbywa się na tatami, wyjątkowo na ringu, standardowo trwa 3x2 min.


*LC (light-contact) - forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami, standardowo trwa 3x2 min.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl