Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Daniel Lis wywalczył strebro w kategorii wytrzymałościowej wagi ciężkiej, fot. archiwum prywatne D. LisDaniel Lis wywalczył strebro w kategorii wytrzymałościowej wagi ciężkiej, fot. archiwum prywatne D. Lis

 

Daniel Lis został wicemistrzem świata w street workout. Swój srebrny tytuł bełchatowianin wywalczył w kategorii wytrzymałościowej, zawody odbyły się w miniony weekend, 24-25 sierpnia w rosyjskim Pskowie.

 

Daniel Lis ma na swoim koncie już niejedno zwycięstwo. Jednak jak sam podkreśla start w Mistrzostwach Świata Street Workout and Strenght, które odbyły się w Rosji, to jego najważniejsze zawody w dotychczasowej karierze.

 

- Do mistrzostw przygotowywałem się od dawna. To była długa i ciężka praca – mówi Daniel Lis. Nieustanne treningi i poświęcenie jednak zaowocowały. Najpierw bełchatowian rewelacyjnie przeszedł eliminacje, później bardzo dobry start zapewnił mu wicemistrzostwo świata w kategorii wytrzymałościowej wagi ciężkiej. – Spełniłem swoje najskrytsze marzenia, wystartowałem w mistrzostwach i wywalczyłem podium. To był trudny start, walka była bowiem zacięta, każdy chciał uzyskać jak najlepsze noty – mówi Lis.

 

Bełchatowianin podkreśla, że na ten moment czuje się spełniony. Za rok chce jednak jeszcze raz wystartować w mistrzostwach i tym razem zdobyć tytuł mistrza. – Nie chcę spoczywać na lurach. Uważam, że zawsze można coś jeszcze poprawić czy dopracować. Przede mną kolejne miesiące ciężkiej pracy, być może w przyszłości uda się powalczyć o to najwyższe trofeum – podsumowuje Daniel Lis, który przez lata trenował w Bełchatowie. Od niedawna związany jest natomiast z jednym z opolskich klubów.  

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl