Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBełchatowianka zwycięża turniej Gortata

Bełchatowianka zwycięża turniej Gortata

W drodze na podium turnieju Gortata Zuzanna Warnecka pokonała aż 4 tys. uczestników z całej PolskiW drodze na podium turnieju Marcina Gortata Zuzanna Warnecka z MUKS Bełchatów pokonała aż 4 tys. uczestników z całej Polski

Zuzanna Warnecka z MUKS Bełchatów została najlepszą zawodniczką Ogólnopolskiego Finału Szkolnego Skills Challenge 2019, organizowanego corocznie przez Marcina Gortata. W drodze na podium pokonała aż 4 tys. uczestników z całej Polski. To nie jedyne sukcesy bełchatowskiego klubu, w którym Zuzanna trenuje na co dzień.

W tegorocznej edycji Szkolnego Skills Challenge startowało 40 szkół z całej Polski i 4 tys. uczestników, a wśród nich bełchatowianka, Zuzanna Warnecka. To ona okazała się najlepsza. Specjalny przygotowany tor sprawnościowy pokonała w czasie 33 minut i 54 sekund. Zadania, z którymi musiała się zmierzyć, związane były z różnymi dyscyplinami sportowymi.

Turniej Szkolny Skills Challenge odbył się już po raz siódmy i podobnie jak w ubiegłych latach zorganizowała go Fundacja Marcina Gortata „Mierz Wysoko”, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Celem ogólnopolskich zawodów jest przede wszystkim podnoszenie sprawności fizycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz nauka zdrowej sportowej rywalizacji. Eliminacje trwały kilka miesięcy, a odbywały się w wielu polskich podstawówkach. Z każdej szkoły wybierano dwoje uczniów z najlepszymi czasami. Z tej grupy wyłoniono następnie dziesięcioro najlepszych zawodników, w tym pięć dziewczynek i pięciu chłopców. I to oni już rywalizowali w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge 2019.

Tym razem młodzi sportowcy spotkali się w łódzkiej szkole Marcina Gortata. Nagrodą dla liderów turnieju jest trening z koszykarzem światowej sławy Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

Jak czytamy na stronie fundacji koszykarza, finaliści siódmej edycji wykazali się niesamowitą sprawnością fizyczną i doskonałym przygotowaniem do finałowego wyzwania SSC. Każdy z uczestników pokazał ogromną sportową klasę i zasługuje na wielkie uznanie i szacunek. Nauczyciele wychowania fizycznego zrobili wszystko, co w ich mocy, aby przyczynić się do zwycięstwa swoich podopiecznych.

Zuzanna Warnecka jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie i zawodniczką Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Tu pod czujnym okiem Tomasza Wojciechowskiego trenuje koszykówkę. Zuzanna sukcesy sportowe odnosi nie tylko indywidualnie, ale również ze swoim zespołem.

Ostatnio, 8 grudnia, drużyna koszykarek z MUKS Bełchatów wygrała XXIV Mikołajkowy Turniej Koszykówki Dziewcząt w kategorii U14. Łatwo nie było. Bełchatowskie koszykarki musiały zmierzyć się z drużynami z Koszalina, Wołomina, Ujazdu, Aleksandrowa Łódzkiego oraz Sieradza. Najlepszą zawodniczką zespołu została Roksana Madej. Wszystkim zawodniczkom MUKS Bełchatów gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

KZB

W mikołajkowym turnieju w Sieradzu koszykarki z MUKS Bełchatów zajęły pierwsze miejsceW mikołajkowym turnieju w Sieradzu koszykarki z MUKS Bełchatów zajęły pierwsze miejsce