Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

wyscig MCS kolarze 1450Na amatorów kolarstwa czeka 11 kategorii, a przewidziana pula nagród to 10 tys. zł

 

Do kalendarza miejskich imprez sportowych, po ponad dwudziestu latach, wraca Kryterium Kolarskie. Ten widowiskowy, szybki wyścig będzie można obejrzeć 11 maja. Właśnie ruszyły zapisy, a wystartować może każdy.

 

 

Bełchatów jest pierwszym kolarskim przystankiem w cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej. Do naszego miasta przyjadą cykliści z różnych stron Polski, nie zabraknie też bełchatowian. Kryterium Kolarskie to nowość w tegorocznym kalendarzu Miejskiego Centrum Sportu. Impreza nie jest jednak obca, takie wydarzenia gościły już w naszym mieście.

 

– Wśród bełchatowian jest sporo amatorów kolarstwa. Brakowało jednak wyścigu, w którym swoje umiejętności mogliby sprawdzić zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Stąd pomysł, aby zorganizować kryterium – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które zawody przygotowuje wspólnie z Komisją Masters i CyklosportPZKol.

 

– Sportowych emocji na pewno nie zabraknie, będzie też bardzo widowiskowo – dodaje Szymczyk. Zawodnicy będą się bowiem ścigać na wyjątkowo krótkiej pętli – bo około 2,5 km prowadzącej ulicami miasta. Start i meta zlokalizowane będą przy hali Energia, gdzie się także mieścić biuro zawodów.

 

Do tego, w zależności od kategorii, w godzinę będą mieć do pokonania konkretną ilość okrążeń. Aby zmieścić się w wyznaczonym czasie, trasę trzeba pokonywać niezwykle szybko, co przynosi wiele sportowych emocji zarówno startującym, jak i kibicom.    

 

W bełchatowskim kryterium przewidzianych jest 11 kategorii wiekowych dla kobiet i mężczyzn: M20, M30, M40, M50, M60, M70, M80+, K20, K30, K40+, AMATOR.

 

– Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach, aby wziąć udział w takim wyścigu. Warto sprawdzić swoją formę i spróbować swoich sił – tłumaczy dyrektor MCS-u. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody pieniężne o łącznej puli 10 tys. zł. Uzyskane wyniki będą się zaś liczyć do klasyfikacji ogólnej całego cyklu Klasyki Ziemi Łódzkie. Po Bełchatowie kolarze odwiedza bowiem jeszcze pięć innych miejscowości – Zduńską Wolę, Opoczno, Aleksandrów Łódzki, Tuszyn oraz Buczek.

 

Internetowe zapisy do bełchatowskiego kryterium właśnie ruszyły, potrwają do 8 maja. Zgłaszać można się na stronie: http://akces-sport.pl/zapisy. Ci, którzy nie zdążą będą się mogli rejestrować także w dniu zawodów - zgodnie z harmonogramem startów. Aby zgłoszenie było pełne trzeba jeszcze uiścić opłatę startową. Do 15 kwietnia wynosi ona 45 zł, do 8 maja 60 zł, a w dniu zawodów 90 zł. Co ważne opłaty elektroniczne, podobnie jak zapisy, przyjmowane będą do 8 maja. Po tym terminie wpłaty na konto nie będą akceptowane i będą zwracane. UWAGA! Kategoria M70 i M80+ jest zwolniona z opłaty startowej. 

 

Dodatkowo w dniu wyścigu pobrana zostanie opłata za numer startowy w kwocie 20 zł (numer startowy pozostaje ten sam przez cały cykl Klasyków Ziemi Łódzkiej).

 

Szczegółowe informacje o zapisach i startach w regulaminie, który można pobrać z załącznika.

 

Trasa wyścigu będzie prowadzić bełchatowskimi ulicamiTrasa będzie prowadzić bełchatowskimi ulicami

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl