Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na liście startowej Biegu Nocnego zapisanych jest ponad 300 osób  Na liście startowej Biegu Nocnego zapisanych jest ponad 300 osób

 

Już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia wystartuje 4. Bełchatowski Bieg Nocny. Trasa będzie prowadzić z placu Narutowicza w kierunku Dobiecina. Między godz. 20:20 a 22:20 w tym rejonie kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu. Inaczej pojedzie także jeden kurs emzetki nr 2.

 

Zawodnicy, którzy wystartują w biegu, będą mieć do pokonania 10 kilometrowy dystans. Tak, jak w latach poprzednich, i tym razem start oraz meta zlokalizowane będą w samym centrum miasta – na placu Narutowicza. Trasa jest szybka, prowadzić będzie ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego. Prosta „nitka” trasy jest idealna dla sprinterów i dla podbijania swoich „życiówek” – informuje Miejskie Centrum Sportu, które po raz kolejny wspólnie z miastem i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym organizuje Bieg Nocny.

 

Na czas biegu kierowcy muszą się niestety liczyć z utrudnieniami w ruchu. Będą one występować w godzinach wieczornych, bo między 20:20 a 22:20.  

 

Planowane utrudnienia - całkowicie z ruchu samochodowego wyłączone będą:

  • Plac Narutowicza (od godziny 18:00 do godziny 23:30),
  • ulica Lecha i Marii Kaczyńskich,
  • Plac Wolności (od ronda im. gen. Józefa Wybickiego do ulicy Henryka Dąbrowskiego),
  • ulica Generała Ludwika Czyżewskiego,
  • odcinek drogi powiatowej nr 1912E w miejscowości Dobiecin (do nawrotu zgodnie z załączaną poniżej mapą).

 

Mapa z trasą 4. Bełchatowskiego Biegu NocnegoMapa z trasą 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego

 

W związku z zamknięciem powyższych ulic i dróg mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach do nich prostopadłych. Ponadto ruch wahadłowy będzie prowadzony wszędzie tam, gdzie w danej chwili będzie taka możliwość. Co ważne, bieg nie będzie kolidował z ruchem pieszych i rowerzystów. Będą oni mogli swobodnie korzystać z chodników i ścieżek rowerowych znajdujących się przy wspomnianych wcześniej ulicach.  

 

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwagi, zaś pieszych i rowerzystów o przekraczanie ulic wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych przy pomocy służb mundurowych, osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym oraz organizatorów. Za wszelkie niegodności przepraszamy.

 

Zmiana w kursie linii nr 2

W tym czasie inaczej pojedzie także jedna z emzetek. W kursie linii nr 2, który o godz. 21:00 wyrusza z przystanku na węźle przesiadkowym, wyłączone będą przystanki: Piłsudskiego, Plac Wolności, Czyżewskiego. Autobus zamiast ul. Czyżewskiego pojedzie ul. Sienkiewicza do ul. Staszica, gdzie wróci na swoją trasę.  

 

Zapisy na bieg

Na liście startowej znajduje się ponad 300 zawodników. Ci, którzy chcieliby pobiec, ale nie zdążyli zgłosić się internetowo, mają jeszcze szansę się zapisać. Będzie można to zrobić w biurze zawodów w dniu biegu. Trzeba jednak pamiętać, że opłatę startową – w wysokości 100 zł – będzie można uiścić wyłącznie gotówką.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl