Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

bieg kontytucji 3 maja 6188W biegach udział wezmą uczniowie z roczników 2009, 2010 i 2011


W środę, 8 maja, odbędzie się tradycyjny w Bełchatowie Bieg Konstytucji 3 Maja. Uczniowie szkół podstawowych pobiegną w parku przy Muzeum Regionalnym. Patronat nad imprezą objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.


Po raz kolejny uczniowie klas I-III bełchatowskich szkół podstawowych pobiegną w celu upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 roku, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Jest to impreza towarzysząca oficjalnym miejskim obchodom tego święta, którą współorganizuje Urząd Miasta Bełchatowa, Muzeum Regionalne w Bełchatowie, Miejskie Centrum Sportu oraz Ośrodek Lekkiej Atletyki – Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.


Start imprezy przewidziany jest na godzinę 10:00, ale wcześniej organizatorów i opiekunów czeka trochę formalności – zawodnicy natomiast przystąpią do wspólnej rozgrzewki. Do udziału w zawodach można zgłosić się bezpośrednio przed startem – należy dostarczyć do biura zawodów listę startujących z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły. Każdy startujący zobowiązany jest natomiast do posiadania kartki z imieniem, nazwiskiem, rocznikiem i szkolną pieczątką. Jak można przeczytać w regulaminie, nie ma limitu zgłaszanych uczestników.Program minutowy Biegu Konstytucji 3 Maja:

9:40 – zgłoszenia list startowych
9:45 – zapoznanie się z trasami biegowymi
10:00 – otwarcie zawodów
10:03 – wspólna rozgrzewka dla uczestników biegu
10:15 – rozpoczęcie biegów: dziewczęta (2009), chłopcy (2009), dziewczęta (2010), chłopcy (2010), dziewczęta (2011), chłopcy (2011).


Bezpośrednio po każdym biegu będą przeprowadzane dekoracje. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych – medale oraz nagrody rzeczowe.


Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Biegu, dostępnym poniżej. Można w nim znaleźć m.in. numer telefonu, pod który warto zadzwonić w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat zawodów.


MJ


bieg kontytucji 3 maja 6171Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych staną na podium


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl