Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Drugi etap modernizacji Lodowiska Miejskiego ma zakończyć się do 20 grudnia 2021 r.Drugi etap modernizacji Lodowiska Miejskiego ma zakończyć się do 20 grudnia 2021 r.

Niebawem rozpocznie się drugi etap modernizacji Lodowiska Miejskiego. Przeprowadzana inwestycja wiąże się z zamknięciem rolkowiska. Jednak jeśli prace będą przebiegać zgodnie z planem, to w trakcie sezonu zimowego będzie już możliwe korzystanie z miejskiego obiektu, co z pewnością jest dobrą informacją dla fanów jazdy na łyżwach.

 

Pod koniec ubiegłego roku na terenie Lodowiska Miejskiego przy ul. Edwardów 6 w Bełchatowie, zakończyły się prace związane z utworzeniem rolkowiska. Wówczas wymieniono podłoże na płytę betonową, zmodernizowano orurowania służące do mrożenia lodowiska, wymienione zostały bandy, krążkochwyty i zabezpieczenia z pleksi. Koszt pierwszego etapu kompleksowej modernizacji wewnątrz obiektu Lodowiska Miejskiego wyniósł ponad 600 tysięcy złotych. Zrealizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

 

W drugim, rozpoczynającym się etapie zakres prac obejmował będzie wymianę poszycia hali, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz podniesie walory estetyczne obiektu. Dodatkowo powstanie nowy garaż dla rolby oraz topielnik lodu.

 

Prace na obiekcie ruszą lada chwila. Teren Lodowiska Miejskiego został już przekazany wykonawcy inwestycji. Wartość zadania to ponad 718 tysięcy złotych. Warto dodać, iż projekt otrzymał dofinansowanie zewnętrzne z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości 70 tysięcy złotych. Prace zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, mają zakończyć się do 20 grudnia.

 

– Cieszę się bardzo, że po 13 latach użytkowania hala Lodowiska Miejskiego wreszcie doczeka się kapitalnego remontu. Po ubiegłorocznym wybudowaniu rolkowiska przystępujemy do kolejnego etapu modernizacji. Ten obiekt cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy zasługują na lepszy standard niż dotychczas — podkreśla Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Warto przypomnieć, że do 2008 roku miejska ślizgawka funkcjonowała na otwartej przestrzeni na Miejskich Kortach Tenisowych. Teraz dzięki przeprowadzonej już pierwszej części modernizacji w sezonie letnim do dyspozycji mieszkańców są zarówno Miejskie Korty Tenisowe jak i rolkowisko, a zimą można korzystać z krytego lodowiska.

 

Fani łyżworolek muszą się niestety liczyć z tym, że w tym roku nie będą mogli korzystać z rolkowiska. Jednakże mamy nadzieję, iż drugi etap modernizacji obiektu będzie przebiegać bez opóźnień i uruchomienie lodowiska po modernizacji, będzie możliwe w trakcie sezonu zimowego.

 MCS/KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl